×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.3°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
3. augusts, 2016
Drukāt

Bioloģijas olimpiādē Vjetnamā Latvijas skolēniem sudrabs un bronza (2)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Hanojā, Vjetnamā, notikušajā 27.Starptautiskajā bioloģijas olimpiādē, kurā par medaļām cīnījās 252 skolēni no 68 valstīm un kurā piedalījās arī Latvijas komanda, kopvērtējumā sudraba medaļu izcīnīja Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas 12.klases skolnieks Ņikita Trojanskis, bronzas medaļu ieguva Siguldas Valsts ģimnāzijas 12. klases skolnieks Valts Krūmiņš, bet Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas 12. klases skolniece Aleksandra Boikova saņēma atzinību. Latviju pārstāvēja arī Rīgas 10. vidusskolas 11. klases skolniece Sofija Matisone.

Sudraba medaļas ieguvējs Ņikita Trojanskis Starptautiskajā bioloģijas olimpiādē piedalās otro reizi pēc kārtas un ir ievērojami uzlabojis savu sniegumu, iepriekšējā gadā Dānijā iegūto bronzas medaļu “nomainījis” pret sudrabu. Savukārt Valts Krūmiņš Hanojā ieradās uzreiz no Honkongas, kurā mērojās spēkiem ar citiem jauniešiem Starptautiskajā Matemātikas olimpiādē.

Latvijas komandai bija iespēja izbaudīt Vjetnamas vasaru, kad gaisa temperatūra ēnā sasniedza +38 grādus Celsija, bet ūdens +32. Skolēni un pasniedzēji varēja iepazīties ar aizraujošo Vjetnamas dabu, kā arī piedzīvot Hanojas pilsētas ielu dzīvi.

Lai pierādītu savu izcilību bioloģijā, skolēniem bija jāveic četri laboratorijas darbi – katrs 1,5 stundu garš, un divi apjomīgi teorētisko uzdevumu bloki – katrs 3 stundas garš. Praktiskajos darbos skolēni šogad noteica vietējo tauriņu un augu sugas, veica DNS molekulārās analīzes, kas ļāva noteikt, pacienta vielmaiņai atbilstošās zāļu devas, kā arī pētīja Vjetnamas kafijas antioksidatīvās īpašības.

No sacensībām brīvajā laikā olimpiādes dalībniekiem bija iespēja iepazīties ar Vjetnamas kultūru un vēsturi, tika organizētas olimpiādes dalībnieku eksursijas uz ainavisko Trang An dabas parku, gan uz keramiķu ciematu, kā arī uz Konfūcija templi Hanojas centrā.

Skolēniem īpaši palika atmiņā iespaidīgie Trang An dabas skati, kā arī iespēja satikt jaunos, talantīgos jauniešus no daudzām pasaules valstīm.

Latvijas skolēnus pavadīja trīs žūrijas locekļi, kuru uzdevums bija tulkot darbus latviešu valodā, piedalīties uzdevumu apspriešanā un aizstāvēt Latvijas komadas intereses. Latvijas žūrijā ietilpa delegācijas vadītājs Jānis Liepiņš (Latvijas Universitāte), Agnese Kokina (Latvijas Universitāte) un Valdis Pirsko (Rīgas Stradiņa Universitāte).

Skolēnus starptautiskai bioloģijas olimpiādei sagatavoja bioloģijas skolotāji – Vaira Siliņa, Maruta Kusiņa un Tamāra Rūta, LU Bioloģijas fakultātes mācībspēki un RSU mācībspēki. Finansiāli dalību nodrošināja VISC, Siguldas Dome un LU fonds.

Starptautiskā bioloģijas olimpiāde notiek kopš 1990.gada. Latvija piedalās šajās sacensībās kopš 1995.gada. 2002.gadā Starptautiskā bioloģijas olimpiāde norisinājās Latvijā.

Divi no 27. Starptautiskās bioloģijas olimpiādes dalībniekiem plāno turpināt studijas Latvijas Universitātē.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. ej nu ej, visu laiku taču visi kliedz, ka mums ir vāja izglītība, nekur nederīgi skolotāji, tikai iespējamā misija laba 🙂

  2. Jaunā paaudze ir Latvijas nākotne, nevis tie padomiskie sūdi, kas vēl arvien ir iekrampējušies varas struktūrās.

Draugiem Facebook Twitter Google+