×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
30. aprīlis, 2012
Drukāt

Bīstamā mežizstrāde

mezs4

Viena no bīstamākajām nozarēm, kur visbiežāk gadās dažādi nelaimes gadījumi, ir mežizstrāde. Valsts darba inspekcija nupat uzsākusi vēl viena letāla nelaimes gadījuma izmeklēšanu: kādam 53 gadus vecam vīrietim uzkritis koks, un viņš gājis bojā.

 

Šogad mežizstrādē līdzīgos ap­stākļos jau gājuši bojā četri, bet smagas traumas guvuši divi nodarbinātie. Pērn reģistrēti 26 nelaimes gadījumi, trīs bijuši ar letālu iznākumu un pieci cilvēki guvuši smagas traumas.

– Visbiežāk nelaimes gadījumu cēlonis ir darba aizsardzības prasību neievērošana un neprofesionāla koku gāšana. Mežizstrādes darbos joprojām iesaistās daudz neapmācītu strādnieku. Esam konstatējuši gadījumus, kad ir pat kvalifikāciju apliecinošas apliecības, bet, piemēram, atstāj aizzāģētus un iekārušos kokus, neievēro bīstamās zonas. Februārī Valsts darba inspekcija atklāja, ka vairāk nekā desmit mežizstrādes uzņēmumos strādā nereģistrēti nodarbinātie. Šādos gadījumos tiem parasti neizsniedz arī individuālos aizsardzības līdzekļus, – secina inspekcijas Darba aizsardzības nodaļas vadītāja Sandra Zariņa.

Valsts darba inspekcija atgādina, ka, veicot mežizstrādes darbus, jāievēro Ministru kabineta noteikumi “Darba aizsardzības prasības mežsaimniecībā”. Par šo noteikumu pārkāpšanu inspekcija var piemērot administratīvo sodu – fiziskām personām no 50 līdz 250 latiem, bet juridiskām personām no 50 līdz 500 latiem.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+