×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
16. oktobris, 2015
Drukāt

Blaters un Platinī – džentlmeņu vienošanās par 1,8 miljoniem

foto: AFP/LETAfoto: AFP/LETA

Plaši apspriestais naudas pārskaitījums pašreizējam Eiropas Futbola federāciju asociācijas (UEFA) vadītājam Mišelam Platinī bija “džentlmeņu vienošanās”, piektdien atklāja Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) prezidents Zeps Blaters.

Kā zināms, pirms dažām nedēļām kļuva zināms, ka Blaters 2011.gadā pārskaitījis Platinī aptuveni 1,8 miljonus eiro par paveikto no 1999. līdz 2002.gadam.

Šobrīd šis darījums nonācis varasiestāžu uzmanības centrā, turklāt pirms neilga laika FIFA Ētikas komisija nolēma Platinī un Blateram piespriest 90 dienu diskvalifikāciju. Līdz ar to viņi nevar piedalīties jebkādās futbola aktivitātēs nacionālā un starptautiskā mērogā.

Par minēto 1,8 miljonu pārskaitījumu Blaters piektdien izteicās, ka tas bija “līgums ar Platinī, īsta džentlmeņu vienošanās”.

“Šī vienošanās tika īstenota. Nevaru par to sniegt vairāk informācijas, jo šo darījumu izmeklē divas iestādes,” atklāja Blaters, vienlaikus norādot, ka viss tika īstenots likuma robežās.

Arī pats Platinī iepriekš uzsvēra, ka Blatera veiktais pārskaitījums nebija nekas pretlikumīgs un tā bijusi kā samaksa par paveikto darbu.

Zīmīgi, ka Platinī ir viens no galvenajiem kandidātiem FIFA prezidenta ārkārtas vēlēšanās, kas notiks nākamā gada 26.februārī, bet nu viņš zaudējis Anglijas Futbola asociācijas (FA) atbalstu.

Tiesa, Platinī diskvalifikācija nenozīmē, ka francūzis nevarēs kandidēt uz prezidenta amatu, tomēr par to vēl tiks lemts FIFA Vēlēšanu komisijā, nevis Ētikas komisijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+