×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
30. janvāris, 2015
Drukāt

Bondars: Bērziņam laicīgāk jāpaziņo par gatavību kandidēt prezidenta vēlēšanās (7)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Valsts prezidentam Andrim Bērziņam būtu laicīgāk jāpaziņo par gatavību atkārtoti kandidēt prezidenta vēlēšanās, lai sabiedrībai dotu iespēju vērtēt viņa līdz šim paveikto, šorīt LNT sacīja Latvijas Reģionu apvienības (LRA) līderis Mārtiņš Bondars, kuru LRA pieteikusi augstajam amatam.

Taujāts, vai LRA varētu atbalstīt Bērziņa pārvēlēšanu prezidenta amatā, Bondars skaidru atbildi nesniedza, uzsverot, ka LRA vēlētos, lai prezidentu Latvijā ievēl tauta.

Bondara vērtējumā, lielākais Bērziņa klupšanas akmens bijusi neprasme skaidri formulēt viedokli gan par Latvijas drošības, gan ekonomikas jautājumiem gan Latvijā, gan ārpus valsts robežām. Savukārt pozitīvi esot vērtējama Bērziņa rīcība pēc Zolitūdes traģēdijas, kad viņš paziņoja, ka notikušais ir neaizsargātu cilvēku slepkavība.

Būtu tikai normāli, ja prezidents jau būtu pateicis, vai viņš vēlas atkārtoti kandidāt uz augsto amatu, jo sabiedrībai ir jādod iespēja vērtēt un debatēt, sacīja Bondars un uzsvēra, ka viens no LRA mērķiem, piesakot viņu prezidenta amatam, ir panākt, lai arī citas partijas skaidri formulē savas pozīcijas un izvirza konkrētus kandidātus, par kuriem sabiedrība un politiķi varētu debatēt.

Bondars nesniedza skaidru atbildi, kā viņš vērtē savas izredzes iegūt prezidenta amatu. Viņš atzīmēja, ka LRA piedāvājusi viņu prezidenta amatam, lai izzinātu sabiedrības un politiķu viedokli un pēc tam partija varētu pieņemt gala lēmumu par atbalstu tam vai citam kandidātam uz augsto amatu. Pagaidām viņam ir vien astoņu savas frakcijas deputātu atbalsts, bet sarunas ar citām partijām nav sāktas.

Bondars piebilda, ka labāko atbildi par viņa iespējām došot vēlēšanu diena – arī pirms Saeimas vēlēšanām tika teikts, ka LRA nav izredžu iekļūt parlamentā, tomēr partija tajā iekļuvusi.

Kā ziņots, LRA pārstāvju sapulcē vienojās izskatīt politiskā spēkā nodaļās priekšlikumu virzīt Saeimas deputātu Mārtiņu Bondaru kā Valsts prezidenta amata kandidātu. LRA valdes loceklis Dainis Liepiņš aģentūrai LETA sacīja, ka politiskā spēka nodaļām būs jāsniedz savs viedoklis par šo ieceri līdz 15.februārim.

Šāds jautājums LRA pārstāvju sapulcē izskatīts pēc vairāku nevalstisko organizāciju, privātpersonu un arī politiskā spēka pārstāvju ierosinājuma. Pārstāvju sapulce vienojās virzīt jautājumu par Bondaru kā iespējamo prezidenta kandidātu izskatīšanai LRA nodaļās, skaidroja Liepiņš.

Viņš atbalsta Bondara kandidatūru, uzsverot, ka politiķis atbilst visiem nepieciešamajiem kritērijiem, kā arī, pēc kādas no aptaujas datiem, ir starp pieciem populārākajiem cilvēkiem valstī, kam esot sabiedrības atbalsts.
Bondars jau iepriekš tika minēts, ka viens no iespējamiem LRA kandidātiem uz šo amatu, tomēr vēl 15.janvārī Liepiņš uzsvēra, ka šādas diskusijas LRA nav bijis.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Domāju,ka ar Bondaru nebūtu jākaunās Latvijai ,ašs,izskatīgs,vārdus nemeklē kabatā,nevāvuļo un nediriģē,noteikti strādās labi un skatoties TV nebūs tautai jāsarkst par Latvijas tēlu pasaulē.

  2. Kāpēc nevar sākt “vērtēt”jau tagad? Kur problēma?

  3. ja man būtu jābalso ,es protams nebalsotu par mazliet garīgi bremzētu komunistu,bet gan par šo jaunekli ar aso prātu.

    • Tavai zināšanai tavs “jauneklis”, kā tu nosauci vecu runci, arī ir bijis komjaunatnes funkcionārs, un ir tikai populists un lišķis.

  4. Bondara kungs būtu ne sliktāks prezidents par Bērziņa kungu. Jauns, zinošs, izdarīgs, izskatīgs.

  5. Kāpēc gan ne ES BONDARS? Vai mans feiss sliktāks? Vai tā nav mērīšanās ar krāniņiem…

Draugiem Facebook Twitter Google+