×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
12. septembris, 2016
Drukāt

Boriss Grebenščikovs Cēsīs koncertēs kopā ar simfonisko orķestri

Foto: Sputnik/Scanpix/LETAFoto: Sputnik/Scanpix/LETA

9. oktobrī plkst. 18 koncertzālē “Cēsis” izskanēs Borisa Grebenščikova jaunais simfoniskais projekts BG “Symphonia”, kurā slavenais krievu rokmūziķis izpildīs savas dziesmas simfoniskā orķestra pavadījumā, LA.lv uzzināja koncertzālē.

Boriss Grebenščikovs ir viens no grupas “Aquarium” izveidotājiem un jau vairāk nekā 40 gadu tās līderis. Viņš ir viens no nedaudzajiem mūziķiem, kuru daiļrade ne tikai nenoveco, bet ar gadiem kļūst aizvien daudzveidīgāka un interesantāka, smeļoties jaunas idejas no dažādu tautu kultūrām un mūzikas virzieniem. Šo gadu gaitā Grebenščikovs ir sacerējis vairāk nekā tūkstoti dziesmu, tādēļ viņa koncerti vienmēr ir atklājums. Viņš ir viens no nedaudziem Krievijas mūziķiem, kas ar savu daiļradi spējis ieinteresēt ne tikai klausītājus savā dzimtenē, bet arī ārpus tās robežām. “Aquarium” ar panākumiem uzstājas Lielbritānijā, Francijā, ASV un citās valstīs.

Boriss Grebenščikovs laiku pa laikam atkāpjas no darbības savā grupā, lai pievērstos soloprojektiem un eksperimentētu, sadarbojoties ar dažādiem, tai skaitā ārzemju, mūziķiem. Tā, tālajā 1989. gadā Boriss devās uz ASV un iznāca albums angļu valodā “Radio Silence” ar daudzu slavenu mūziķu līdzdalību, kas pavēra Grebenščikovam “vārtus” uz rietumiem. Vēlāk tapa vēl viens soloalbums ar ārzemju mūziķiem – grupu “The band” – “Лилит”.

Šodien grupā “Aquarium” pastāvīgi spēlē īru flautists Braians Finegans un bundzinieks Liams Bredlijs. Abi šie mūziķi piedalīsies arī jaunajā projektā BG “Symphonia”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+