×
Mobilā versija
Brīdinājums +7.7°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
9. marts, 2015
Drukāt

Brāļu Ābeļu filma uzvarējusi Tamperes īsfilmu festivālā un sāk ceļu uz “Oskara” nomināciju

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Brāļu Laura un Raita Ābeļu filma “Kastrāts kuilis” uzvarējusi 45.Starptautiskajā Tamperes īsfilmu festivālā un radusi iespēju cīnīties par “Oskara” balvas nomināciju, liecina informācija festivāla mājaslapā.

Kā aģentūru LETA informēja festivāla “Short Riga” pārstāve Anna Veilande Kustikova, Tamperes festivāls ir viens no 15 Eiropas filmu festivāliem, kas izvirza Eiropas labākās īsfilmas nominācijai Eiropas Kinoakadēmijas balvai, kā arī viens no aptuveni 80 pasaules festivāliem, kas izvirza īsfilmas Amerikas Kinoakadēmijas balvai – “Oskaram”. Līdz ar Tamperes festivāla “Grand Prix” statueti “Kiss” un naudas balvu 5000 eiro apmērā tieši latviešu filma tiks virzīta “Oskara” balvai labākās īsfilmas kategorijā.

Kā skaidroja NKC, ceļā uz “Oskara” nomināciju ir daudz kārtu, bet, uzvarot konkursā Tamperes īsfilmu festivālā, filma spērusi pašu pirmo soli.

45.Starptautiskais Tamperes īsfilmu festivāls notika no 4. līdz 8. martam. Brāļu Ābeļu filma bija izvēlēta vērtēšanai starptautiskajā atlasē.

Lauris Ābele ir ieguvis maģistra grādu kino režijā LKA 2011.gadā, savukārt Raitis Ābele ir studējis “New York Film Academy”. “Kastrāts kuilis” ir brāļu debija aktierkino.

Līdz šim filma ieguvusi žūrijas balvu Krievijas kinofestivālā “Kinoshock 2014”, balvu par labāko Baltijas spēlfilmu festivālā “2Annas”, žūrijas balvu “Prague Short Film Festival 2015”, kā arī tikusi nominēta “Lielajam Kristapam 2014”. Filma izrādīta arī Antarktikā “Antarctic Short, Documentary and Animation Film Festival 2014”, Igaunijā “Sleepwalkers International short film festival 2014” un Latvijā “Rīgas Starptautiskajā kino festivālā 2014” un festivālā “Spektrs 2014”.

Filma “Kastrāts kuilis” ir impresionistisks stāsts par jaunu vīrieti Valteru un viņa noslēpumu, kas neļauj iegūt funkcionālu lomu vietējā mazpilsētas sabiedrībā.

“Tas ir īss, uz kontrastiem balstīts stāsts par atsvešinātību, ilgām un pārdzimšanu. Filmas galvenais varonis Valters pavada savu ikdienu, dziedot vietējās baznīcas korī un pieskatot no tēva mantotās cūkas, taču tas nedara viņu mazāk vientuļu. Mierinājumu viņš meklē meitenes Aijas kompānijā, taču Valtera vīrišķības apliecinājumi ir pārāk neordināri,” par filmu stāstījuši autori.

Filmas galvenos varoņus atveido aktieri Kaspars Kārkliņš un Anete Saulīte. Filmas producenti ir Dace Siatkovska un Toms Palmens. Filmas operators ir Gatis Grīnbergs, un “Kastrāts kuilis” ir viņa diplomdarbs, beidzot LKA.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+