Latvijā
Sabiedrība

Brāļu kapos piemin Otrajā pasaules karā kritušos 1


Nacisma sagrāves un II Pasaules kara beigu atceres diena. Rīgas Brāļu kapi.  08/05/2014 foto: Timurs Subhankulovs/Latvijas Avīze
Nacisma sagrāves un II Pasaules kara beigu atceres diena. Rīgas Brāļu kapi. 08/05/2014 foto: Timurs Subhankulovs/Latvijas Avīze
Nacisma sagrāves un II Pasaules kara beigu atceres diena. Rīgas Brāļu kapi. 08/05/2014 foto: Timurs Subhankulovs/Latvijas Avīze

Nacisma sagrāves un Otrā pasaules kara beigu atceres dienas pasākumā, klātesot augstākajām valsts amatpersonām, šodien Brāļu kapos pieminēja Otrajā pasaules karā kritušos.

Svinīgajā vainagu nolikšanas ceremonijā piedalījās vairāki simti cilvēku, amatpersonas, Latvijas un ārvalstu diplomātiskā korpusa pārstāvji, bruņoto spēku pārstāvji, kā arī atsevišķas skolēnu grupas.

Ceremonijā piedalījās Valsts prezidents Andris Bērziņš, Ministru prezidente Laimdota Straujuman (V), Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa (V), Rīgas mērs Nils Ušakovs (SC), kā arī vairāki Saeimas deputāti.

Galerijas nosaukums

Bērziņš pēc ceremonijas sasveicinājās ar klātesošajiem un novēlēja viņiem labu veselību. Viņš žurnālistiem sacīja, ka šādas piemiņas reizes ir labs sākums un arī veids, kā skaidrot vēsturi. Bērziņš norādīja, ka karš skāra visas zemes un būtiska mācība visiem ir izvērtēt tā rīcību. Tāpat viņš norādīja, ka ir svarīgi, ka šādos pasākumos piedalās arī skolēni.

Vēl pirms piemiņas dienas Bērziņš vēstījumā Latvijas iedzīvotājiem aicināja nepieļaut mēģinājumus pārrakstīt valsts vēsturi un atkārtot Otrā pasaules kara notikumus. “Otrais pasaules karš bija šaušalīgākais no slaktiņiem, kas izcēlās no absurdas ideoloģijas un pārtapa vadonisma apsēstības laikmetā,” pieminot baisos notikumus, vēstījumā pauda Valsts prezidents. Viņš atgādināja, ka Otrais pasaules karš beidzās tikai pirms 69 gadiem, un atmiņas nekad neizgaisīs no vēstures avotiem.

Mūsu valsts nākotne un mūsu spēks ir vienotā redzējumā par neatkarīgu Latviju, atgādināja Bērziņš.

Eiropā un kopš 1995.gada oficiāli arī Latvijā 8.maijā tiek svinētas Otrā pasaules kara beigas. Šajā dienā beidzās Otrais pasaules karš, kas ilga no 1939. līdz 1945.gadam. Krievija tā vietā svin “uzvaras dienu” un dara to dienu vēlāk.

LA.lv