Latvijā
Kriminālziņas

Brauca ar 127 km/h un vēl palielināja ātrumu: dzērājšoferis bēg no policijas0

Bauskas novadā aizturēts ātrumpārkāpējs- dzērājšoferis, kurš bēga no policijas.

Vakar, 8.aprīlī ap pulksten 10 no rīta policisti, pildot dienesta pienākumus ar netrafarēto policijas transportlīdzekli, aizturēja iereibušu autovadītāju, kurš pārkāpa atļauto braukšanas ātrumu, ignorēja policijas darbinieku prasību apstāties, kā arī centās bēgt.

Bezatbildīgo autovadītāju, kurš pārvietojās ar transportlīdzekli “Toyota MR 2”, policijas darbinieki pamanīja Bauskas novadā, Brunavas pagastā ceļa posmā A-7, 82 kilometrā. Tika fiksēts, ka transportlīdzeklis brauca ar ātrumu 127 kilometri stundā, pie atļautā – 70 kilometri stundā. Tika nolemts apturēt minēto transportlīdzekli, lai sastādītu administratīvā pārkāpuma protokolu.

Nereaģējot uz dienesta transportlīdzekļa ieslēgtiem gaismas un skaņas signāliem, transportlīdzekļa vadītājs, palielinot braukšanas ātrumu, centās bēgt Brunavas pagasta Grenctāles virzienā. Transportlīdzekļa vadītājs ar savu rīcību vairākkārtēji radīja avārijas situācijas uz ceļa, ar ko apdraudēja citus ceļu satiksmes dalībniekus.

Lai pārtrauktu šīs pretlikumīgās un bīstamās darbības, tika pieņemts lēmums pielietot šaujamieroci, izdarot brīdinājuma šāvienu gaisā. Tā kā vadītājs uz to nereaģēja, tika sašautas abas aizmugurējās riepas, pēc kā autovadītājs pameta transportlīdzekli un centās bēgt, taču tika aizturēts.

Pēc autovadītāja aizturēšanas, 1974.gadā dzimušā vīrieša izelpā policisti konstatēja 1,94 promiles alkohola.

Autovadītājam noformēts administratīvais pārkāpuma protokols par nepakļaušanos likumīgai prasībai apturēt transportlīdzekli, par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā, kā arī par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu.

LA.lv