Mobilā versija
+18.0°C
Pēteris, Pāvils, Pauls, Paulis
Ceturtdiena, 29. jūnijs, 2017
7. marts, 2017
Drukāt

Briti iebilst pret izstāšanos no ES bez galīgās vienošanās

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Briti iebilst pret Lielbritānijas premjerministres Terēzas Mejas plānu izstāties no Eiropas Savienības (ES) bez galīgās vienošanās, ja parlaments noraidīs sarunās ar Briseli panākto vienošanos, noskaidrots otrdien publiskotā sabiedriskās domas aptaujā.

Tikai 25% britu atbalstīja izstāšanos no ES bez “noteiktām nākotnes attiecībām”, noskaidrots aptaujā, ko pēc laikraksta “The Independen” pasūtījuma veica tirgus pētījumu kompānija “BMG Research”.

56% aptaujāto atbalstīja citas alternatīvas.

27% britu norādīja, ka Mejai vajadzētu censties panākt citu vienošanos ar ES, 15% uzskatīja, ka Lielbritānijai vajadzētu palikt ES uz pašreizējiem noteikumiem, bet 14% atbalstīja palikšanu blokā uz jauniem noteikumiem, kurus valdībai vajadzētu censties panākt.

Mejas pieeja “nekāda vienošanās ir labāka par sliktu vienošanos” ir saņēmusi spēcīgu kritiku.

Bijušais Lielbritānijas premjerministrs Džons Meidžors pagājušajā nedēļā izstāšanos no ES bez vienošanās panākšanas nosauca par “sliktāko iespējamo iznākumu”.

Lielbritānijas Lordu palātā ir gaidāms balsojums par grozījumiem “Breksita” likumprojektā, lai dotu parlamentam iespēju balsot par ikvienu galīgo izstāšanās vienošanos un turpmākajām attiecībām ar ES.

Ja grozījumi tiks pieņemti, tie var aizkavēt izstāšanās procesu.

Meja vēlas pieņemt “Breksita” likumprojektu pēc iespējas ātrāk, lai varētu sākt izstāšanās procesu līdz marta beigām.

Pievienot komentāru

Itālija draud vairs neuzņemt nelegālos migrantus (1)Ārvalstu kuģi, kuros tiek vesti jūrā uzņemtie nelegālie imigranti, Itālijas ostās netiks uzņemti, ja vien citas Eiropas Savienības (ES) valstis neuzņemsies lielāku atbildības slogu imigrācijas krīzes risināšanā, trešdien pavēstīja augsta ranga informācijas avots valdībā.
Ķīnas karakuģi uz Baltijas jūruPlānotā Ķīnas karakuģu piedalīšanās jūlija nogalē Baltijas jūrā gaidāmajos manevros kopā ar Krieviju var pastiprināt spriedzi reģionā, uzskata Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevičs.
Draugiem Facebook Twitter Google+