×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
17. jūnijs, 2013
Drukāt

Brīvdabas muzejā ielīgo Jāņus (Fotoreportāža)

LETALETA

Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā nedēļas nogalē norisinājās Jāņu ielīgošanas pasākumi, aģentūru LETA informēja muzeja Izglītības un informācijas nodaļas pārstāve Eva Birzleja.

Muzeja apmeklētāji kopā ar seno tradīciju un prasmju speciālistiem veica dažādus Jāņiem piederīgus darbus un rituālus. Usmas baznīcā notika dievkalpojums, bet Vidzemes sētā Mālpils folkloras kopa “Mālis” un tās vadītājs Andris Kapusts mācīja līgotņu dziesmas, savukārt Kurzemes zemnieka sētā folkloras draugu kopa “Skandinieki” rādīja uzvedumu “Jāņu ielīgošana”.

Mauru sētas pagalmā darbojās zāļu sieva un zintniece no Ventspils Līga Reitere, bet Priedes krogā ciemiņus uzņēma “Latviskā kultūras mantojuma tūrismā” zīmes ieguvēja Ilze Briede.

Pie Mērsraga smēdes darbojās Annas Liepas kosmētikas darbnīca un hernhūtiešu saiešanas namā bija skatāmas Elīnas Eihmanes īsfilmas.

Muzejā līdzi darbojās arī amatnieki – kalējs Vilnis Mērsraga smēdē, audējas Ilze Cēlājos un Edīte Boļos, seno spēļu spēlmanis Aldonis Kurzemes zemnieka sētā, pinēja Inta pie Vidzemes sētas pirtiņas, rokdarbniece Baiba un pastalu darinātājs Tālivaldis pie Vidzemes sētas kūtiņas, pinējs Juris Ābolu sētā, keramiķi Leontīns Vidzemes ceplī un Gunārs Latgales podnieka sētā, talsinieks Pēteris Latgales zemnieka sētā, kokamatnieks un žogu pinējs Ivars Namelī.

{gallery id=”1835″}

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+