Mobilā versija
+2.9°C
Niklāvs, Nikola, Nikolajs, Niks
Otrdiena, 6. decembris, 2016
10. marts, 2016
Drukāt

Būru kazas – plusi un mīnusi

1. Lauku sētā par galveno barotāju parasti

1no3
Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Vaisliniekus meklē ārzemēs

Ideja par šo dzīvnieku turēšanu radās pirms 11 gadiem, kad žurnālā ieraudzījuši amizantās kazas ar nolaistajām ausīm kā takšiem. Būru šķirnes pārstāvju Latvijā vēl nav daudz (vien 152 kopā ar jēriem), tāpēc ir sarežģīti piemeklēt labu, neradniecīgu āzi. Lai tīršķirnes āzi atvestu no ārzemēm, jāšķiras aptuveni no 1000 eiro.

Medzenieki Būru āžus pirms četriem gadiem ar prāmi atveda no Vācijas: vienu – četrus mēnešus, otru – astoņus mēnešus vecu. Vaisliniekus iegādājās ar ES atbalstu, pašiem pieliekot arī savus līdzekļus.

– Mājdzīvnieku iegāde ir sarežģīts un dārgs pasākums, jo transportam jābūt sertificētam atbilstīgi ES prasībām. Pārliecinājāmies, ka dzīvnieki ļoti cieš no stresa, grūti aklimatizējas, tiem nepatīk ilgs pārbrauciens, kuģa dzinēja troksnis, barības maiņa, tāpēc vaislas dzīvnieki agri vai vēlu mirst no sirds mazspējas. Tur­pmāk plānojam pāriet uz mākslīgo apsēklošanu, biomateriālu ievedot no Francijas. Arī tas nav lēti – viena sēklas deva maksā 50–70 eiro plus samaksa par darbu, – stāsta Mārīte.

  1. Lauku sētā par galveno barotāju parasti
  2. Ideāli, ja dzimst dvīņi
  3. Pienācīgi nenovērtēta

Pievienot komentāru

Tomātaudzētāji "Mežvidi" pārstrādās ogas un kaņepes (1)SIA "Latgales dārzeņu loģistika" plāno paplašināt siltumnīcas un attīstīt ogu un pat kaņepju pārstrādi
Putnu gripa pietuvojusies Latvijai (3)Vairākās Eiropas Savienības (ES) valstīs atklāts bīstamais putnu gripas vīruss, un Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) norāda, ka ir pamats satraukumam arī Latvijā, sestdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas”.
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Kuras izmaiņas likumos būtiski ietekmēs tavu ikdienu 2017. gadā? (1)ALGAS, PABALSTI, PENSIJAS NODOKĻI Saeima pieņēmusi vairākas būtiskas izmaiņas likumos, kas no nākamā gada ietekmēs Latvijas iedzīvotāju ikdienu.
Draugiem Facebook Twitter Google+