Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Gaļas kazas. Foto – Valdis Semjonovs

Būru kazas – plusi un mīnusi 0

Lauku sētā par galveno barotāju parasti tiek uzskatīta govs. Bet, ja ar piensaimniecību nodarboties nevēlas, var meklēt citas alternatīvas. Medzes pagasta piemājas saimniecības “Muižnieki” saimnieki MĀRĪTE un AGRIS KŪLAIŅI izveidojuši vienu no lielākajiem Būru gaļas šķirnes kazu ganāmpulkiem (tajā ir 53 galvu), veicot pakļaujošo krustošanu ar Latvijas vietējām kazām.

Reklāma
Reklāma

Vaisliniekus meklē ārzemēs

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 174
TV24
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā 55
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
Lasīt citas ziņas

Ideja par šo dzīvnieku turēšanu radās pirms 11 gadiem, kad žurnālā ieraudzījuši amizantās kazas ar nolaistajām ausīm kā takšiem. Būru šķirnes pārstāvju Latvijā vēl nav daudz (vien 152 kopā ar jēriem), tāpēc ir sarežģīti piemeklēt labu, neradniecīgu āzi. Lai tīršķirnes āzi atvestu no ārzemēm, jāšķiras aptuveni no 1000 eiro.

Medzenieki Būru āžus pirms četriem gadiem ar prāmi atveda no Vācijas: vienu – četrus mēnešus, otru – astoņus mēnešus vecu. Vaisliniekus iegādājās ar ES atbalstu, pašiem pieliekot arī savus līdzekļus.

CITI ŠOBRĪD LASA

– Mājdzīvnieku iegāde ir sarežģīts un dārgs pasākums, jo transportam jābūt sertificētam atbilstīgi ES prasībām. Pārliecinājāmies, ka dzīvnieki ļoti cieš no stresa, grūti aklimatizējas, tiem nepatīk ilgs pārbrauciens, kuģa dzinēja troksnis, barības maiņa, tāpēc vaislas dzīvnieki agri vai vēlu mirst no sirds mazspējas. Tur­pmāk plānojam pāriet uz mākslīgo apsēklošanu, biomateriālu ievedot no Francijas. Arī tas nav lēti – viena sēklas deva maksā 50–70 eiro plus samaksa par darbu, – stāsta Mārīte.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.