×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
21. aprīlis, 2015
Drukāt

Čehijas eksministrs: Putins vēlas visu Ukrainu un to arī dabūs (5)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Krievijas prezidents Vladimirs Putins vēlas kontrolēt visu Ukrainu un galu galā viņam tas arī izdosies, debatēs par drošības situāciju Baltijas valstīs paziņojis bijušais Čehijas ārlietu ministrs un opozīcijā esošās liberālās partijas “TOP 09” vadītājs Karels Švarcenbergers.

Debates notika Čehijas parlamenta Deputātu palātā. “Putins nav nedz traks, nedz muļķis. Viņš neiesaistās šādā lielā konfliktā, kas lielākoties negatīvi ietekmēs Krievijas ekonomisko attīstību un izolēs Krieviju, lai iegūtu novecojušu rūpniecību Doņeckā vai pāris ukraiņu ciematu dēļ. Putins vēlas iekarot visu Ukrainu,” paziņoja Švarcenbergers.

Viņš pauda pārliecību, ka divas Minskā panāktās vienošanās par pamieru Maskavu neapturēs.
“Minska nav bijusi nekas cits kā vajadzīgais zīmogs un apstiprinājums Ukrainas teritorijas tālākai okupācijai,” norādīja Švarcenbergers. Viņš pauda pārliecību, ka prokremliskie kaujinieki galu galā uzbruks Mariupolei un tas ir tikai laika jautājums. “Sekos tālākas sarunas. Būs Minska III, Minska IV, Minska V un Minska VI. Pamiera līnija galu galā pārklāsies ar Polijas-Ukrainas robežu, vismaz kādu laiku valdīs miers un Ukrainas jautājums būs atrisināts,” norādīja Švarcenbergers, piebilstot, ka Putina mērķis ir Krievijas impērijas atjaunošana.

Eiropas Savienības bijušais paplašināšanās komisārs Štefans Fīle savukārt debatēs pauda viedokli, ka Krievija intervenci Ukrainā uzskata par līdzekli tādas ietekmes sasniegšanai, kāda ir ASV, un veidu, kā radīt mehānismu, kas ļautu iejaukties Eiropas lietās. “Tā būtu kā sava veida Drošības padome Eiropā, kurā Krievijai ir veto tiesības,” norādīja Fīle. “Putinam intervence Ukrainā un Krimas aneksija ir tikai līdzekļi tā sasniegšanai,” norādīja Fīle, kurš agrāk pārstāvēja Čehiju NATO.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Ukrainu Putinu neredZēt kā savu ausu. Mēs viņu uzdursim uz mieta, kur viņš nosprāgs līdz ar visu Krieveliju. Būs jauna uz elli paraušana. Ar visu Vovu mieta galā.

  2. ērce > Švarcenbergeram Atbildēt

    Ja Ukrainai tiks piegādāti moderni ieroči, īpaši raķetes, tad Pūķins dabūs tikai pa purnu.

  3. rietumu propogandas Atbildēt

    trošliem tagad būs uz ko atsaukties, izvelk no pagultes kādau aizvēsturisku eks.. kas sarunā visu ko pasuta, un propogandas melos ir uz ko atsaukties, viš nekas vairs nav, atbildibu par saviem vārdiem nenes. tas domu lasitājs lai atver zīlēšanas salonu un tad pareģo

  4. Nu redz, netrūkst panikas cēlāju ne tikai Latvijā, bet arī citur Eiropā. Tā vietā, lai Čehija spertu praktiskus
    soļus un kopīgi nepieļautu Ukrainas aneksiju, šīs valsts politiķi tikai filozofē “kas būs vai nebūs” nākotnē. Putins ies šajā valstī tik tālu, cik tālu viņam to ES un ASV atļaus – ar to bija jāsāk un jābeidz šī politiķa runa, ja vien viņš ir politiķis.

Draugiem Facebook Twitter Google+