×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.4°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
20. janvāris, 2012
Drukāt

Ciedru riekstu eļļa

Foto-Flickr/quinn.anyaFoto-Flickr/quinn.anya

“Vai kaut kur Latvijā var nopirkt dziedniecisko Sibīrijas ciedru eļļu? Varbūt to var pagatavot paši? Ja var, tad kā?” 
Aina Valmierā

 

Šai eļļai sadziedāts tik daudz slavas dziesmu, ka grūti atšķirt, kur ir zinātniski pamatota informācija, kur – izplatītāju slavinājumi. Protams, šī eļļa ir vērtīga, tā patiešām palīdz atgūties pēc smagām slimībām, šķīdina holesterīna nosēdumus asinsvados, satur daudz vērtīgu taukskābju un vitamīnu.

Krievijā kvalitatīva ciedru riekstu eļļa maksā 7 – 8 latus par 100 ml iepakojumu. Latvijā to pašu eļļu var iegādāties par 12, dažviet pat par 17 latiem. Jāielāgo, ka ciedrupriedes riekstu eļļa un ciedra ēteriskā eļļa ir divi pilnīgi atšķirīgi produkti. Ciedra eļļu iegūst no šā koka mizas un dzinumiem tvaika destilācijas procesā. Noteikti rūpīgi jāizpēta etiķete: ja ciedru riekstu eļļa maksā 4 – 5 latus par 100 ml iepakojumu, visdrīzāk, tā nav tīra manta, bet atjaukta ar kādu citu augu eļļu (visbiežāk – ar saulespuķu).

Iegūt ciedru riekstu eļļu mājas apstākļos būtu ļoti dārgi, turklāt vajadzīga eļļas spiede. Tas atmaksātos vienīgi tad, ja ir pašiem savs ciedrupriežu stādījums, kas aug un ražo sēklas.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+