Mobilā versija
+2.0°C
Austris
Svētdiena, 22. janvāris, 2017
23. marts, 2015
Drukāt

Ciprs vēstulē brīdinājis Merkeli par Grieķijas nespēju atmaksāt parādsaistības

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Grieķijas premjerministrs Aleksis Ciprs brīdinājis Vācijas kancleri Angelu Merkeli, ka Atēnas nespēs finansēt savas parādsaistības bez Eiropas Savienības finansiālas palīdzības, ziņo laikraksts “Financial Times”.

Laikraksts norāda, ka tā īpašumā nonākusi ar 15. martu datēta vēstule, kurā Ciprs brīdina, ka “viņa vadītā valdība būs spiesta izvēlēties starp parādsaistību atmaksu, kas galvenokārt jāveic Starptautiskajam valūtas fondam (SVF), vai sociālo izdevumu turpināšanu”. “Ar šo vēstuli es jūs mudinu neļaut mazai naudas plūsmas problēmai un noteiktai institucionālajai bezdarbībai pārvērsties par lielu problēmu Grieķijai un Eiropai,” vēstulē raksta Ciprs.

Ciprs šodien Berlīnē tiekas ar Merkeli, Grieķijas premjeram norādot, ka šī būs iespēja viņam un Vācijas kanclerei aprunāties “bez kaut kādu sarunu spiediena”. Vācijas un Grieķijas attiecības pašlaik pārdzīvo grūtus laikus. Grieķija vēlas pārskatīt vērienīgo valsts glābšanas programmu, un jaunās valdības agresīvā nostāja atsvešinājusi Grieķijas kreditorus, kuri vēlas, lai tā ievērotu iepriekšējās valdības panāktās glābšanas programmas nosacījumus. Tostarp arī Vācija nav gatava atlaist Grieķijai tās vecos parādus.

Grieķija arī aktualizējusi reparāciju jautājumu par nacistu pastrādātajiem postījumiem un noziegumiem grieķu teritorijās Otrā pasaules kara laikā, bet Vācija uzskata šo lietu par sen nokārtotu. Grieķija izteikusi Vācijai arī oficiālu sūdzību par Vācijas finanšu ministra Volfganga Šeibles apvainojošajiem izteikumiem par Grieķijas finanšu ministru.

Cenšoties mazināt spriedzi, Merkele pagājušajā nedēļā paziņoja, ka gaida tikšanos un padziļinātu sarunu ar Cipru, bet vienlaikus noraidīja cerību uz ātru risinājumu Grieķijas parādsaistību krīzei.

Pievienot komentāru

Cūku mēris neārstējams, bizness atjaunojams (4)Cilvēciskais faktors spēj pārvarēt ikvienu biodrošības barjeru
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (18)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+