×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
7. februāris, 2012
Drukāt

Circene: Tarifi par medicīniskajiem pakalpojumiem būs jāpārskata

circene

Tarifi par medicīniskajiem pakalpojumiem būs jāpārskata, jo 115 lati par terapeitiskajiem pakalpojumiem vienam cilvēkam ir nepietiekami, šodien Latvijas Televīzijas raidījumā “100.pants” atzina veselības ministre Ingrīda Circene (V).

Jau stājoties amatā pagājušā gada novembrī, Circenei nav bijis izprotams Veselības ministrijas (VM) darba grupas lēmums par šādiem tarifiem, kas neatbilst tam finansējumam, kas slimnīcām reāli nepieciešams. Ministre atgādināja, ka šī gada valsts budžetā finansējums ir samazināts par 10 miljoniem latu, kas iepriekš bija atvēlēts “sociālā spilvena” pakalpojumiem.

“Ar mākslīgi samazinātajiem tarifiem slimnīcām būtu jāapkalpo lielāks skaits pacientu, taču to nav iespējams izdarīt. Šī iemesla dēļ mēs jau janvārī sarunās ar Latvijas Slimnīcu biedrību vienojāmies, ka VM darīs visu, lai paaugstinātu terapeitisko pakalpojumu tarifu vismaz līdz 150 latiem, ko varētu iestrādāt valsts budžeta grozījumos šovasar.Tāpat vajadzētu paaugstināt arī pārējos tarifus,” sacīja ministre.

 

Ar mākslīgi samazinātajiem tarifiem slimnīcām būtu jāapkalpo lielāks skaits pacientu, taču to nav iespējams izdarīt. Šī iemesla dēļ mēs jau janvārī sarunās ar Latvijas Slimnīcu biedrību vienojāmies, ka VM darīs visu, lai paaugstinātu terapeitisko pakalpojumu tarifu vismaz līdz 150 latiem, ko varētu iestrādāt valsts budžeta grozījumos šovasar.

Viņa jau esot runājusi par šo jautājumu ar Ministru prezidentu Valdi Dombrovski (V), kurš ir atbalstījis ministres ierosinājumu. Circene gan pašlaik neminēja, par kādu papildu summu no valsts budžeta ir runa. Pašlaik ir panākta vienošanās, ka gan janvārī, gan februārī ir pagarināts tāds pats finansējums kā pagājušajā gadā, kamēr notiek sarunas un tiek panākta vienošanās par tādām summām, lai slimnīcas varētu nodrošināt nepieciešamo pakalpojumu sniegšanu.

Ministre norādīja, ka joprojām ir problēmas ar slimnīcu menedžmentu. Viņa minēja, ka Paula Stradiņa Klīniskajai universitātes slimnīcai ir daudzu miljonu latu parādi, kamēr Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca ir samaksājusi visus rēķinus, lai arī abām ir vienāds līgums un vienādi finansēšanas nosacījumi. Circene solīja, ka pēc gada pārskatu iesniegšanas notiks sarunas ar slimnīcu valdes locekļiem.

Runājot par garajām rindām, lai saņemtu speciālista pakalpojumus, ministre solīja, ka ir panākta vienošanās par to, ka akūtie pacienti, kuri ir nonākuši slimnīcu uzņemšanas nodaļās, saņems speciālistu konsultācijas uz vietas slimnīcā, lai viņiem nevajadzētu gaidīt rindā. Nodrošinot dežūrspeciālistus slimnīcās, izmaksas būs zemākas, nekā veidojot rindas pie speciālistiem, piebilda ministre.

Viņa solīja panākt, ka pacientiem nevajadzēs gaidīt rindās pie mediķiem ilgāk par diviem mēnešiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+