×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
4. jūlijs, 2013
Drukāt

Cvetkovai piemēro bargāko sodu par deputātu ētikas pārkāpumu

Foto - LETAFoto - LETA

“Saskaņas centra” (SC) deputātei Irinai Cvetkovai saistībā ar izteikumiem par neonacismu piemērots bargākais sods par deputātu ētikas pārkāpumu – no Saeimas tribīnes tiks izteikts rakstveida brīdinājums, kas tiks publicēts arī “Latvijas Vēstnesī”, tā ceturtdien nolēma Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija.

Pati deputāte uzskata, ka viņas sodīšana par personīgā viedokļa paušanu nav pieļaujama, tā ir pat bīstama.

“Man ir tiesības uz savu viedokli, es drīkstu kritizēt Saeimā pieņemtos likumus. Intervijā es runāju tikai par neonacisma izpausmēm, nevis neonacismu,” viņa sacīja komisijā.

Komisijas deputāti Raivis Dzintars (Nacionālā apvienība), Janīna Kursīte (“Vienotība”) un Gunārs Igaunis (Reformu partija) atzina, ka Cvetkovas izteikumi par neonacisma izpausmēm Latvijā viņus katru ir personīgi aizskāruši un tie liecina par nepārprotamiem draudiem uz nemieru aicināšanu valstī.

Savukārt komisijas priekšsēdētājs Vitālijs Orlovs (SC) neatbalstīja pārējo deputātu teikto, sakot, ka Cvetkovas izteikumos nesaskata pārkāpumus. Tomēr vairākums komisijas locekļu nolēma, ka Cvetkova jāsoda par ētikas kodeksa 7.panta pārkāpšanu. Tas paredz, ka deputāts publiskos izteikumos izvairās no vārdiem, žestiem un citādas rīcības, kas var būt aizskaroša, kā arī nelieto apvainojošus vai ar Saeimas cieņu nesavienojamus izteicienus; deputāts balstās uz faktiem, to godīgu interpretāciju un argumentāciju.

Savukārt noraidīts tika priekšlikums atzīt, ka Cvetkova pārkāpusi arī Saeimas deputāta ētikas kodeksa 9.pantu, kas noteic, ka deputāts nepieļauj personisko un valsts interešu konfliktu un izvairās no situācijām, kas sabiedrībā var radīt aizdomas par šāda konflikta pastāvēšanu. Deputāts nepieņem privātu uzaicinājumu un nepiedalās pasākumā vai izvairās no citādas situācijas, ja tā dēļ var rasties aizdomas par viņa interešu konfliktu vai Saeimas prestiža pazemināšanu.

Jau vēstīts, ka ētikas pārkāpumus deputāti saskatījuši Cvetkovas izteikumos par Latviju un neonacismu.

Latvijas mediji ir atreferējuši Cvetkovas izteikumus portālā www.rubaltic.ru, kurš intervē deputāti pēc dalības ekspertu un politiķu diskusijā par nacisma draudiem mūsdienu pasaulē, kas notika Vašingtonā 4.jūnijā.

Cvetkova sacīja, ka neonacisma atdzimšana Latvijā ir realitāte, kuru var novērot pēdējos divdesmit neatkarības gadus.

“Es teicu, ka Latvijas jaunās demokrātijas ēkā ir parādījušās neonacisma plaisas, kuras ir jāremontē. 16.marta gājiens “Waffen SS” leģionāru piemiņai, kurā katru gadu piedalās valdošajā koalīcijā ietilpstošā nacionālistiskā partija “Visu Latvijai!”, padomju simbolikas aizliegums, Pilsonības likumā noteiktais, ka valsts nācija Latvijā ir latvieši un līvi, kā arī Latvijas pilsonības piešķiršana bijušajiem leģionāriem un viņu pēctečiem, kuri dzīvo Brazīlijā, Jaunzēlandē un Austrālijā, – tās visas ir bīstamas neonacisma izpausmes,” šajā intervijā uzsvērusi deputāte.

Viņa konferencē teikusi, ka jāpievērš cieša pasaules sabiedrības uzmanība šādām izpausmēm un jāizdara starptautisks spiediens.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+