×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
1. jūlijs, 2016
Drukāt

Darba devēji iesaka studēt RTU; ieteiktākā profesija – IT jomā (2)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Ilustratīvs attēls

Darba devēji topošajiem studentiem iesaka studēt Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU), bet kā ieteiktāko min informāciju tehnoloģiju (IT) jomu, secināts piektajā Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) un portāla “Prakse.lv” darba devēju aptaujā.

Studēt RTU iesaka 854 aptaujātie darba devēji. Šai augstskolai ar 636 balsīm seko Latvijas Universitāte, Latvijas Lauksaimniecības universitāte ar 278 balsīm, biznesa augstskola “Turība” ar 266 balsīm, bet 223 darba devēji iesaka studēt Banku augstskolā.

Starp darba devēju ieteiktākajām profesionālajām izglītības iestādēm un koledžām pirmo vietu ar 93 balsīm ieņem Rīgas Tehniskā koledža, otro vietu ar 83 balsīm ieņem Rīgas Valsts tehnikums, kam ar 40 balsīm seko Rīgas Centrālā koledža, ar 37 balsīm Rīgas Juridiskā koledža, ar 36 balsīm Alberta koledža, ar 34 balsīm Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums, kā arī Rīgas Amatniecības vidusskola ar 32 balsīm.

Šogad darba devēju ieteiktākās studiju programmas ir informācijas tehnoloģijas, datorsistēmas un datorzinātnes, finanses, būvniecība, tūrisms, tiesību zinātne, uzņēmējdarbības vadīšana, komunikācijas zinātne, loģistika, kā arī enerģētika un elektronika.

Darba devēji augstāko novērtējumu devuši RTU studiju programmai “Datorsistēmas”, šo programmu iesaka 132 darba devēji. 109 darba devēji iesaka izvēlēties LU bakalaura studiju programmu “Datorzinātnes”, 78 iesaka Banku augstskolas programmu “Finanses”, 73 darba devēji iesaka izvēlēties Rīgas Ekonomikas augstskolas programmu “Ekonomikas un uzņēmējdarbība”, bet 63 darba devēji iesaka studēt RTU programmā “Būvniecība”.

Ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (V) šodien preses konferencē norādīja, ka viena no Latvijas problēmām ir sadarbības trūkums starp darba tirgu un izglītības sistēmu. Pēc ministra teiktā, nākotnē veidosies pieprasījums pēc informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jomas speciālistiem, kuru deficīts pēc pāris gadiem var sasniegt 16 000 cilvēku. Tāpat vidējā profesionālajā izglītībā nākamajos gados veidosies 30 000 cilvēku deficīts.

Savukārt izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (V) uzskata, ka problēmas darba tirgū saglabāsies tik ilgi, kamēr sabiedrībā valdīs priekšstats, ka jādodas studēt tur, kur ir lēti, viegli mācīties un viegli pabeigt studijas. “Ir jāizveido jauna izglītības satura koncepcija, kurā priekšroka tiktu dota kompetencē balstītam saturam, kas ļautu skolēniem novērtēt savas spējas un karjeras iespējas,” uzsvēra izglītības un zinātnes ministrs.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Žēl, ka humanitāro zinātņu absolventus un pratējus, arī cilvēkus ar talantu valodās, mākslā utt., Latvijā nevienam nevajag. Ko tad brīnāties, ka visi aizbrauc? Tad varbūt slēdziet mākslas akadēmiju, kultūras koledžu un LU humanitāro zinātņu fakultāti. Uzreiz būs labāk! Tik žēl, ka tautas prāta spējas notrulināsies, paliksim visi par aziātiem, kas pieceļas-strādā-guļ un tā uz riņķi 6 dienas nedēļā, bet dvēseles un izpausmes spēju nekādu.
    Šogad ieguvu VeA profesionālo bakalauru tulkošanā. Tagad varu ar to diplomu iet strādāt Maksimā, jo nevienam to manu izglītību un 4 valodas nevajag. Skumji, ka tā.

  2. RTU "Datorsistēmas" students Atbildēt

    Ieteikt jau iesaka, bet tā mācību kvalitāte RTU “Datorsistēmās” vienkārši nojauc visu to “hype”, kas ap to sacelts.

Draugiem Facebook Twitter Google+