×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
7. oktobris, 2015
Drukāt

Darbu Rakstniecības un mūzikas muzeja direktores amatā sākusi Iveta Ruskule

Foto: Ogresnovads.lvFoto: Ogresnovads.lv

Otrdien, 6.oktobrī, pirmo darba dienu Rakstniecības un mūzikas muzeja (RMM) direktora amatā aizvadījusi Iveta Ruskule, kura pirms tam 13 gadus vadīja Ogres Vēstures un mākslas muzeju. Jaunā RMM direktore apņēmusies nodrošināt veiksmīgu muzeja atvēršanu pēc ēkas rekonstrukcijas, kā arī uzlabot krājuma komplektēšanu un pārvaldību, vēsta Kultūras ministrija (KM).

Jaunā direktore stāsta, ka prioritāra uzmanība tiks veltīta darbam pie muzeja ekspozīcijas un izstāžu satura veidošanas, līdztekus plānojot pasākumu kopumu un komunikācijas programmu muzeja atvēršanai pēc ēkas Pils laukumā 2 rekonstrukcijas. “Lai pilnveidotu muzeja krājuma kā latviešu rakstniecības, mūzikas un teātra vēstures pētniecības un interpretācijas resursa profesionālu un atbildīgu komplektēšanu un pārvaldību, nekavējoši tiks uzsākts darbs pie RMM krājuma komplektēšanas politikas dokumenta izstrādes un tā vadlīniju ieviešanas,” pauda Ruskule.

Direktores vadībā turpināsies Eiropas ekonomikas zonas programmas LV04 “Kultūras un dabas mantojuma saglabāšana un atjaunināšana” iepriekš noteiktā projekta “Rakstniecības un mūzikas muzeja rekonstrukcija” īstenošana.

Ivetai Ruskulei ir plaša un ilgstoša profesionālā pieredze muzeju nozarē kopš 1995. gada – viņa strādājusi Literatūras un mākslas vēstures muzejā, Aleksandra Čaka memoriālajā muzejā, kā arī vadījusi Ogres Vēstures un mākslas muzeju.

2. oktobrī, kad notika Ogres novada domes ārkārtas sēde, kurā lēma par Ivetas Ruskules atbrīvošanu no muzeja direktores amata, viņa norādīja, ka ir pienācis laiks jauniem izaicinājumiem: “Nav viegli aiziet, jo esmu mūsu muzejā ielikusi ne tikai darbu, bet arī savu sirdi, muzeja kolektīvs ir kā draudzīga ģimene. Savu padomu, ja būs vajadzīgs, neliegšu arī turpmāk. Dzīvoju un dzīvošu Ogrē, uzskatu, ka tā ir vislabākā vieta, kur dzīvot.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+