×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
15. jūlijs, 2015
Drukāt

Darbu sāks pirmās laukstrādnieku darba biržas

Ilustratīvs attēls. Foto - Zanda BirzeIlustratīvs attēls. Foto - Zanda Birze

Aicinot bezdarbniekus, kā arī citus interesentus strādāt laukos šīs sezonas laikā, biedrība “Lauksaimnieku apvienība” sadarbībā ar Nodarbinātības valsts aģentūru (NVA) un Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomi (LOSP) drīzumā organizēs lauku darbu reģionālos vakanču tirgus, informēja biedrības izpilddirektors Dins Cielavs.

Akcijas laikā paredzētas tikšanās starp potenciālajiem darba ņēmējiem un reģiona lauksaimniekiem.

Tikšanās laikā būs iespēja klātienē dzirdēt zemnieku saimniecību un citu lauksaimniecības produktu ražotāju pārstāvju informāciju par darba iespējām konkrētā saimniecībā vai uzņēmumā, dzīvošanas iespējām laukos, atalgojumu un citu informāciju, lai sekmīgi sāktu darbu. Tāpat lauksaimnieki varēs publicēšanai pieteikt vakances īpaši izveidotā NVA mājaslapas sadaļā “Darbs laukos”.

“Šī ir lieliska iespēja sanākt abām pusēm un kopēji vienoties par turpmāko sadarbību. Bieži vien cilvēkiem bail sākt kaut ko jaunu, lauzt stereotipus, tomēr tagad būs iespēja izmēģināt savus spēkus lauku darbos, nopelnīt, kā arī, iespējams, sameklēt pastāvīgu darbu,” sacīja Cielavs.

Kā ziņots, šajā vasaras un rudens darbu sezonā laukos būs nepieciešams vairākos simtos mērāms darba vietu skaits. Savukārt algas, ko izmaksās darbu veicējiem, pēc nodokļu nomaksas varētu svārstīties no 400 līdz vairāk nekā 1000 eiro mēnesī atkarībā no veicamā darba apjoma un intensitātes.

“Lauksaimniecības statūtsabiedrību asociācijas” vadītāja Aija Balode iepriekš norādīja, ka portālos ir ļoti daudz darba meklētāju un darba devēju, bet rodas jautājums, kāpēc ir tik daudz bezdarbnieku valstī. “Lauksaimniecība ir atvērta darba tirgum,” atzina Balode.

Arī saimniecības “Kalna Tomēni” īpašnieks Juris Bērziņš sacīja, ka pilsētās dzīvojošiem cilvēkiem, tostarp bezdarbniekiem, trūkst informācijas par darba iespējām laukos. “Mums ir ļoti nepieciešami gan sezonas strādnieki, gan pastāvīgi nodarbinātie,” sacīja zemnieks.

UZZIŅA

Akcijas “Darbs laukos” laikā vakanču tirgus notiks

* 29. jūlijā Kuldīgā, Piltenes ielā 5a, no plkst.10 līdz 12,

* 6. augustā Dobelē, Zaļajā ielā 27, no plkst. 10 līdz 12,

* 11. augustā Valmierā, Meža ielā 7, no plkst. 11 līdz 13.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+