Ekonomika
Darbs un nauda

Dati atklāj, cik daudz nodarbināto bija trešajā ceturksnī0

Foto: LETA

Latvijā šogad trešajā ceturksnī bija nodarbināti 917,8 tūkstoši jeb 65,6% iedzīvotāju, kas ir par 0,9 procentpunktiem vairāk nekā ceturksni iepriekš un par 0,3 procentpunktiem vairāk nekā 2018.gada attiecīgajā periodā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes publiskotie dati.

Vienlaikus nodarbināto iedzīvotāju skaits salīdzinājumā ar iepriekšējo ceturksni audzis par 12,2 tūkstošiem, bet salīdzinājumā ar pagājušā gada attiecīgo periodu samazinājies par 2,3 tūkstošiem.

Statistikas pārvaldē atzīmēja, ka 2019.gada trešajā ceturksnī vērojams sezonāls nodarbinātības pieaugums būvniecībā, izmitināšanas un ēdināšanas pakalpojumu jomā, kā arī lauksaimniecības, mežsaimniecības un zivsaimniecības nozarē.

2019.gada trešajā ceturksnī nodarbinātības līmenis starp jauniešiem jeb iedzīvotājiem vecumā no 15 līdz 24 gadiem bija 33%, kas ir par 3,2 procentpunktiem mazāk nekā attiecīgajā periodā pērn. Nodarbināti bija 56,4 tūkstoši jauniešu.

Šogad trešajā ceturksnī pamatdarbā nodarbinātie nedēļā nostrādāja vidēji 38,6 stundas, kas ir par 0,2 stundām mazāk nekā šajā periodā gadu iepriekš.

Saistītie raksti

Darbaspēka apsekojumā par ekonomisko aktivitāti piedalījās četri tūkstoši mājsaimniecību, kurās aptaujāja 7,1 tūkstoti iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 74 gadiem.

LA.lv