×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
6. augusts, 2014
Drukāt

Daugavas krastus Likteņdārzā nostiprinās jau šovasar (1)

Likteņdārza amfiteātris. Autors - www.abfoto.lvLikteņdārza amfiteātris. Autors - www.abfoto.lv

Noslēdzoties konkursam par Daugavas krastu nostiprināšanu Likteņdārzā, jau šosezon tiks sākti Daugavas krastu nostiprināšanas darbi. Šis būs pirmais valsts tiešais ieguldījums Likteņdārzā, kas par tautas saziedotajiem līdzekļiem top kā dāvana Latvijai 100. dzimšanas dienā, informē valsts SIA “Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā” (LVĢMC).

Centra izsludinātajā atklātajā iepirkuma konkursā par uzvarētāju atzīta un darbus 212 388 eiro apjomā veiks SIA “Jēkabpils PMK”.

Jau sākoties pirmajiem darbiem Likteņdārzā 2008. gadā, tā īstenotāji, respektējot Daugavas tuvumu vairākām projektā paredzētajām būvēm, ir meklējuši risinājumus un finanšu iespējas, lai novērstu krasta eroziju. Lēmums par Daugavas krastu nostiprināšanu par valsts līdzekļiem tika pieņemts šā gada aprīlī.

Daugavas krasta stiprināšana Likteņdārzā nepieciešama divās vietās – amfiteātra un laivu piestātnes ar skatu terasi zonā. Kā ziedojums Likteņdārzam tika izstrādāti divi bijušā koknesieša Jura Marnauzas, SIA “JMI Birojs”, tehniskie projekti.

Līdz šim dažādu akciju, kā arī individuālo ziedojumu ietvaros Likteņdārzam kopumā saziedoti vairāk nekā 1,4 miljoni eiro, kas devis iespēju uzsākt un realizēt nozīmīgus darbus. Ikviens tiek aicināts piedalīties arī 9.augusta LTV1 ziedojumu akcijā “Top Latvijas Likteņdārzs!”.

Amfiteātra būvniecība sākta 2010. gadā. Tā finansēta no līdzekļiem, kas saņemti Latvijas Televīzijas ziedojumu akcijā “Top Latvijas Likteņdārzs!” 2010., 2011. un 2013. gadā. Materiālu un finansiālu ieguldījumu tā tapšanā vairāki uzņēmumi un vairāk nekā 50 Latvijas pašvaldības.

Laivu piestātne ar skatu terasi izbūvēta 2012. gadā. Arī šī būve tapusi, pateicoties 2012. gada LTV ziedojumu akcijā saziedotajiem līdzekļiem, kā arī Japānas fondam “Commemorative Organization for the Japan World Exposition (70)” un SIA “Fazer”. Projekta autori ir Didzis Jaunzems, Laura Laudere sadarbībā ar “Arhitektu biroju Jaunromāns un Ābele”. 2012. gadā būve ieguvusi Arhitektūras gada balvu. 

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Nepatīk, ka dažu neapdomīgu (uzsāk būvi izskalojumu vietā) arhitektu pašreklamēšanās (šie, redz, tehniskos projektus “noziedojuši”) projektam ar tikai un vienīgi VAIMANOLOĢIJAS ideju tagad tiek dota valsts jeb mūsu kopējā nauda. Tā vairs nav nekāda “dāvana” Latvijai, bet gan kļūdaina un nejēdzīga individuālā projekta stutēšana. Par dāvanām, ja nu kāds nav pamanījis, vispār jau netiek prasīta samaksa no apdāvinātā. Ja kāds par dāvanu prasa samaksāt, tad tas līdzinās romu krāpniecei uz ielas. Bet par ko tie arhitekti 2012.gadā saņēma gada balvu, es tā arī nesaprotu. “Jau sākoties pirmajiem darbiem Likteņdārzā 2008. gadā, tā īstenotāji, respektējot Daugavas tuvumu vairākām projektā paredzētajām būvēm, ir meklējuši risinājumus un finanšu iespējas, lai novērstu krasta eroziju.” Laikam līdzīgi kā arhitektūras balva par Zolitūdes veikala jumta dārzu… Mūsu valstī tā pieņemts.

Draugiem Facebook Twitter Google+