×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
16. maijs, 2012
Drukāt

Daugavpils tūrisma izstādē Batumi


adzarija_einaars_kozlovskis_19

No 4. līdz 6. maijam Gruzijā Adžārijas Autonomās republikas galvaspilsētā Batumi norisinājās V starptautiskā tūrisma un viesnīcu industrijas izstāde “Expo Batumi – 2012”, kurā pirmo reizi tika eksponēts Daugavpils tūrisma piedāvājums. 


 

Pirmo reizi “Expo Batumi” rīkošanas vēsturē Adžārijas tūrisma profesionāļi un potenciālie ceļotāji tika iepazīstināti ar Latvijas tūrisma potenciālu.

Izstādes atklāšanas dienā Daugavpils stendu apmeklēja Adžārijas valdības priekšsēdētājs Levans Varšolamidze un citas amatpersonas. Stenda apmeklētājus ar jautriem priekšnesumiem sagaidīja Daugavpils folkloras kopa “Svātra” Sarmītes Teivānes vadībā. Augstie viesi un izstādes apmeklētāji tika cienāti ar rudzu maizi, sieru, Daugavpils SIA “Antaris” konditorejas fabrikas “Mõra”, kā arī “Laimas” konfektēm un Rīgas balzamu. Izstādes apmeklētāji apbrīnoja Aglonas uzņēmējas Vijas Ancānes SIA “Cīši gords” izstādei īpaši ceptos rudzu maizes klaipiņus, jo sevišķi maizīti, ko rotāja Daugavpils uzraksts. Neviltota interese bija par Daugavpils keramiķu māla darinājumiem.

Daugavpils novada tūrisma informācijas centra vadītāja Lolita Kozlovska atzina:

 

“Daugavpils Adžārijas tūrisma gadatirgū tika pozicionēta kā kultūrvēsturiska vienība. Gruzijas ceļotājiem varam būt saistoši ar savu kultūrvēsturisko mantojumu, sakrālo daudzveidību, kultūru, mākslu, amatniecības tradīcijām un ēdieniem. Jaunieši interesējās arī par izglītības iespējām.

 

Tāpēc izstādes apmeklētājiem piedāvājām Daugavpils ceļvežus, brošūru par Daugavpils cietoksni, informāciju par topošo Marka Rotko mākslas centru, Latgales un Latvijas tūrisma kartes, kā arī Daugavpils Universitātes informatīvos materiālus.”

Savukārt izglītības iespējas Latvijā izstādē piedāvāja Rēzeknes Augstskola, kas vienā stendā strādāja kopā ar sadarbības partneri – Batumi universitāti.

Savukārt Batumi un Adžārijas apmeklējums Latvijas ceļotājiem varētu būt jauns ekonomisks mazbudžeta ceļojums, kas dod iespēju par pieņemamiem līdzekļiem baudīt komfortablu atpūtu un neaizmirstamus piedzīvojumus. Te vienlaikus var baudīt atpūtu Melnās jūras pludmalēs, t. sk. Batumi 12 km pludmalē, aplūkot seno kultūrvēsturisko un sakrālo mantojumu, apmeklēt seno Gonio cietoksni, viesoties Batumi Botāniskajā dārzā un delfinārijā, doties kalnos slēpot, apmeklēt īpaši aizsargājamās dabas teritorijas, piemēram, Mtiralas nacionālo parku. Adžārijas lauku reģionos augstu kalnos piedāvā iepazīties ar lauku tūrismu, zvejot, piedalīties zirgu izjādēs un vērot putnus, kā arī nogaršot adžāru ēdienus, kas gatavoti no kalnos audzētiem ekoloģiski tīriem pārtikas produktiem, un doties vīna tūrēs.

Jāatzīst, ka Batumi pilsētas infrastruktūra strauji attīstās, vērienīgi tiek būvētas jaunas viesnīcas, atpūtas centri, tiek sakārtota pludmales zona, pilsētvide tiek papildināta ar jauniem vides elementiem un stādījumiem. Šogad Batumi sāks darboties 25 m augstā čačas strūklaka, pie kuras ikviens tūrists varēs nodegustēt šo nacionālo grādīgo dzērienu. Šogad Batumi saņēmusi Amerikas Viesmīlības zinātņu akadēmijas nomināciju “Labākais jaunais galamērķis 2012”. Jāpiebilst, ka gan Adžārijā, gan tās galvaspilsētā ceļotājiem ir radīta draudzīga un, galvenais, droša vide.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+