×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.7°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
22. marts, 2013
Drukāt

Dāvinājums sociālās aprūpes centriem

Foto no Lattelecom arhīvaFoto no Lattelecom arhīva

Arī šogad uzņēmums “Lattelecom” paredzējis apmācīt datorprasmēs cilvēkus pēc 50 gadu vecuma, turklāt mērķis izvirzīts vērienīgs – līdz novembrim apmācīt 7000 cilvēku visā Latvijā. 


 

Par to uzņēmums paziņoja e-prasmju nedēļā, kuras laikā bija sarūpēta arī lieliska dāvana sociālās aprūpes namu iemītniekiem. 115 datori ar Latvijas Pašvaldību sociālās aprūpes institūciju apvienības starpniecību nonāca dažādu iemītnieku ikdienas lietošanā. Turklāt e-prasmju nedēļas laikā piecos centros viesojās skolotājs, lai palīdzētu senioriem apgūt datorprasmes. Datori, lai gan nav pavisam jauni, ir tehniskā kārtībā ar pamata programmatūru nodrošinājumu, kas centru iemītniekiem ļaus būt sociāli aktīvākiem un tuvākiem informācijas pasaulei. “Jauniegūtie datori sniedz mūsu senioriem iespēju apgūt vēl vienu – digitālo – valodu un darīt viņus laimīgākus,” dāvinājuma nozīmi skaidro Alvars Šteinbergs, Latvijas Pašvaldību sociālās aprūpes institūciju apvienības priekšsēdētājs. “Jebkura jauna lieta pirmajā brīdī var šķist kā problēma, bet tikai ar pozitīvu piemēru tās var virzīties uz priekšu. Šī paaudze tehnoloģiju ziņā ir apdalīta, bet tagad arī viņiem ir iespēja. Paldies projektam par to!” uzsvēra Ainārs Judeiks, SAC “Mežciems” direktors.

E-prasmju nedēļas laikā “Pieslēdzies, Latvija!” ar datoru dāvinājumu un apmācībām viesojās piecos SAC: 18. martā Rīgas sociālās aprūpes centrā “Mežciems”, 19. martā sociālās aprūpes centrā “Tērvete”, 20. martā Rēzeknes pensionāru sociālajā centrā, 21. martā Ventspils pansionātā un bērnu namā “Selga”, 22. martā pansionātā “Valmiera”.

 

Der zināt

Interesenti jau var pieteikties bezmaksas datorapmācībām, kas no maija līdz novembrim norisināsies visā Latvijā, zvanot pa bezmaksas tālruni 80000822 vai izpildot pieteikumu “www.piesledzieslatvija.lv.”

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+