Foto – Leta

“De-Phazz” – savienojot nesavienojamo 0

20. gadsimta 90. gados kā pretreakcija saldajai un piesātinātajai popmūzikai ar tai piemītošajām ārišķībām, radās pilnīgi jauni mūzikas stili. Daži no tiem, kā, piemēram, grandžmūzika (grunge), iestājās par mūziku kā sociālu instrumentu, ar kuru ietekmēt un mainīt sabiedrību. Citi savukārt pievērsās tādas mūzikas radīšanai, kas palīdzētu cilvēkiem atslēgties no ikdienas kņadas, caur skaņām iedziļinoties sevī. Viens no spilgtākajiem piemēriem šajā žanrā bija 90. gadu fenomens grupa “Enigma”, kas elektronisko mūziku papildināja ar folklorizētiem motīviem un reizēm neizprotamā valodā izpildītiem dziedājumiem.

Reklāma
Reklāma
FOTO. Apskati, kāda automašīna bija pati populārākā tavā dzimšanas gadā!
Krievija konfiscē itāļiem rūpnīcas. Itālijas atbildes gājiens ir filigrāns
Daudzas šo nezina! 15 populārākās sieviešu kļūdas seksā 24
Lasīt citas ziņas

Pie šī virziena iespējams pieskaitīt arī grupu “De-Phazz”, kas, uzsākot aktīvu darbību 1997. gadā, pierādīja ka džezu var klausīties ne vien snobiski intelektuāļi, bet arī parasti mirstīgie. Savienojot džeza mūzikas elementus ar latino ritmiem un elektroniskās mūzikas akcentiem, grupa radīja jauna tipa mūziku, kas bija spējīga ne vien atbrīvot, bet arī uzmundrināt. “Pasaulē ir arī tādi cilvēki, kuri vienkārši gūst baudu no dzīves, sēžot pie bāra, malkojot kokteiļus un apspriežot dzīves norises. Tieši šiem cilvēkiem mēs izpildām savas dziesmas. Un katrā no tām mēs ieliekam noteiktu sajūtu”, komentē “De-Phazz” dziedātāja Pat Appleton. Šis citāts apliecina grupas filozofiju: radīt viegli klausāmu mūziku, kas paredzēta kā skaņu celiņš dzīves baudīšanai.

Lai gan grupas sastāvs ir mainīgs un tas ir atvērts pārmaiņām, grupas kodols sastāv no trīs mūziķiem: Pat Appleton (vokāls), Karl Frierson (vokāls) un Otto Engelhart (trombons), savukārt “De-Phazz” dibinātājs un līderis ir producents Pit Baumgarten, kas lielā mērā vēl joprojām nosaka katra projekta raksturu un skaņu. Savulaik mūziķi nejauši satikās mazā Vācijas pilsētā un, nonākuši pie secinājuma, ka, strādājot tikai vienā no mūzikas žanriem, ātri vien iestājas pelēkā dzīves rutīna, izveidoja “De-Phazz” ar mērķi eksperimentēt un radīt vēl nebijušus muzikālus pārdzīvojumus gan sev, gan klausītājiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Mūziķi atšifrē grupas nosaukumu “De-Phazz” kā “DEstinationPHutureofjAZZ”, kas tiešā tulkojumā nozīmē “Džeza mūzikas nākotnes galamērķis”. Un tik tiešām, grupas darbība pierāda, to, cik trāpīgs ir šis pašizveidotais moto. “De-Phazz” veido izsmalcinātu muzikālo kokteili, kurā savienojas jau laika pārbaudi izturējušās džeza mūzikas kvalitātes ar mūsdienu mūzikas tendencēm. Ne velti grupa ir atzīta par “muzikālu saldo ēdienu” intelektuāļiem, kuri spēj ne vien izbaudīt muzikālu priekšnesumu kā vienotu veselumu, bet, izdalot tā atšķirīgās sastāvdaļas, kā īsti gardēži, novērtēt receptes izsmalcinātību un sarežģītību.

Šī gada aprīlī “De-Phazz” atkārtoti viesosies Latvijā, pirmoreiz – ar diviem koncertiem – Rīgā un Ventspilī. Ar turneju “Private” grupa sola pārsteigt klausītājus, uzstājoties netradicionālā, intīmā gaisotnē.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.