×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
4. novembris, 2013
Drukāt

Decembrī pensijas un pabalstus daļa iedzīvotāju saņems ātrāk

Foto: LETAFoto: LETA

Maks ar naudu.

Saistībā ar eiro ieviešanu decembrī daļai iedzīvotāju pensijas un pabalsti tiks izmaksāti ātrāk nekā parasti, informēja Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā (VSAA).

Izmaiņas skars tos iedzīvotājus, kuriem pensijas un pabalstus dzīvesvietā piegādā VAS “Latvijas Pasts” darbinieki. Šiem iedzīvotājiem maksājumi ar Latvijas Pasta starpniecību tiks piegādāti jau līdz 13.decembrim.

Savukārt iedzīvotājiem, kuri pensijas un pabalstus saņem Pasta norēķinu sistēmas (PNS) kontos un banku kontos, nekas nemainīsies – pensijas un pabalsti arī decembrī tiks ieskaitīti līdzšinējos datumos.

Lai informētu iedzīvotājus par izmaiņām pensiju un pabalstu izmaksas termiņos, piegādājot novembra pensiju, VSAA būs sarūpējusi iedzīvotājiem informatīvu materiālu ar konkrētiem pensiju un pabalstu piegādes datumiem decembrī.

Ja konkrētajā datumā klients nebūs sastopams savā dzīvesvietā, nesaņemto pensiju vai pabalstu, sākot ar otro darba dienu pēc piegādes datuma, līdz 2013.gada 16.decembrim varēs saņemt klienta adresi apkalpojošajā pasta nodaļā. Savukārt, ja klients pensiju vai pabalstu nebūs izņēmis līdz 16.decembrim, janvārī tas tiks piegādāts dzīvesvietā ikmēneša piegādes datumā vai izmaksāts pasta nodaļā.

Šā gada decembrī pensiju un pabalstu izmaksa notiks latos, bet jau no 2014.gada janvāra – tikai eiro, atgādina VSAA.

Sākot ar 2014.gada janvāri, Latvijas Pasts pensijas un pabalstus piegādās un izmaksās ierastajā kārtībā – ja izmaksas datums būs sestdienā, pensiju vai pabalstu, tāpat kā līdz šim, piegādās ceturtdienā, bet, ja izmaksas datums būs svētdienā, pensiju vai pabalstu piegādās piektdienā.

Maksa par pensijas vai pabalsta piegādi klienta dzīvesvietā nākamajā gadā nemainīsies. Līdz šim tā bija 1,22 lati, no nākamā gada janvāra – 1,74 eiro. Šo piegādes pakalpojuma maksu VSAA ietur pirms pensijas vai pabalsta pārskaitījuma Latvijas Pastam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+