×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
3. jūnijs, 2016
Drukāt

Deputāti sašutuši par „Latvijas Gāzes” rīcību: tā ir nepieņemama un šokējoša (18)

Foto LETAFoto LETA

AS "Latvijas Gāze" valdes priekšsēdētājs Aigars Kalvītis

Saeimas Eiropas lietu komisijas deputāti sēdē piektdien, 3. jūnijā, pauda sašutumu par to, ka akciju sabiedrība „Latvijas Gāze” nenodrošina trešo pušu piekļuvi dabasgāzes pārvades infrastruktūrai, informēja Saeimas preses dienests.

Kā sēdē noskaidroja deputāti, akciju sabiedrība „Latvenergo” nevar iegādāties gāzi no trešajām pusēm, jo „Latvijas Gāze” tai liedz izmantot dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas infrastruktūru.

„Cīkstēšanās starp AS „Latvijas Gāze” un AS „Latvenergo” nav divu milžu spēle savā smilšukastē. Rīcība no „Latvijas Gāzes” puses ir nepieņemama un pat šokējoša. „Latvijas Gāze” dara visu iespējamo, lai liktu šķēršļus un nosargātu savu monopolu. Tas ietekmē ikvienu Latvijas iedzīvotāju, jo līdz ar to nācies maksāt augstāku cenu par elektroenerģiju,” pēc sēdes uzsvēra Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Lolita Čigāne.

Pašlaik Latvijas dabasgāzes tirgū darbojas viens uzņēmums – „Latvijas Gāze” -, kas nodrošina dabasgāzes iepirkšanu, uzglabāšanu, pārvadi, sadali un tirdzniecību.

Jau šobrīd pastāv iespējas iegādāties dabasgāzi ārpus Latvijas, tomēr šīs iespējas nevaram pilnvērtīgi izmantot. Lai gan juridiskais ietvars trešo pušu piekļuvei ir pieņemts, faktiski tas nedarbojas, atzīmēja AS „Latvenergo” valdes loceklis un ražošanas direktors Māris Kuņickis.

„Normatīvie akti paredz vienlīdzīgas tiesības piekļūt dabasgāzes infrastruktūrai, līdz ar to „Latvijas Gāze” nav tiesīga citiem uzņēmumiem liegt piekļuvi dabasgāzes infrastruktūrai. Deputāti rūpīgi sekos līdzi, kā tiks risināts jautājums par dabasgāzes infrastruktūras pieejamību, lai nodrošinātu vienlīdzīgu attieksmi pret visiem dabasgāzes tirgus dalībniekiem,” uzsvēra Čigāne.

Piektdienas sēdē Eiropas lietu komisijas deputātus par dabasgāzes tirgu Latvijā un trešo pušu piekļuvi dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas infrastruktūrai informēja Ekonomikas ministrijas, Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas un AS „Latvenergo” pārstāvji.

Pievienot komentāru

Komentāri (18)

 1. To sauc EKONOMISKĀ SABOTĀŽA aiz kuras stāv KRIEVIJA.

 2. Svins jau nedalīs sili ne ar vienu! Viņam vajag rīt un rīt!

 3. Sajā gadījumā vairāk satrauc tas,kādas personas un kā labā savulaik ir vadījušas mūsu valsti.Kalvītis visā krāšņumā parāda savu būtību,baet vai kāds var pateikt vai atkal mūs nevada kalvīši,pēc būtības visi šie zirgi jau no viena staļļa.

 4. es uzskatu, ka cilvēkam, kas ir valsti novedis līdz krīzei vispār nevajadzētu atrasties kādā no valsts uzņēmumiem! Un pats vēl savā laikā ir apstiprinājis dažādus ar šo uzņēmumu saistošus dokumentus, lai šobrīd šis uzņēmums būtu spējīgs darbotīs kā “monopol uzn”emums” !!!

 5. “Latvenergo” ir kā mazi bērni, nevarīgi, nezinoši – lai atslēdz “Latvijas Gāzei” elektrību, uzreiz atapsies…..

 6. Lietuvai nav kas pērk gāzi un mūsu taksīširikšo pildīt Lietuvas kasi@

 7. Redzējām jau, kas notiek, kā rijīgais „Latvenergo” par elektrību kāš miljonus no tautas. Nu šie vēl gāzei grib tikt klāt! Tad jau atkal par sadali, pārdali, iedali un piedali dabūsim maksāt!!!!!!!!

  • Ingrīda tu laikam debila esi, Latvenergo ir Valsts uzņēmums, kura peļņa papildina Valsts kasi vai tiek izmantota atlaidēm mazturīgajiem. LG peļņa aiziet Vācijas investoriem un Gazpromam, kas ir tas pats, kas maksāt par to lai Latviju okupētu.

 8. kas tur šokējoš? Atbildēt

  cik saprotams tad par tām trubām valsij samaksāja, un daudz samaksāja. atiecigi tas ir LG akcionāru īpašums un ar savu mantu dara kā grib. ja kāds grib tirgot te gāzi lai velk savas trubas, neviss ar politiskiem lēmumiem tagad liks lai katrs kam nav slinkums savu gāzi laiž trubās. bez visa tā ka tas tehniski ir sarežģiti un kā saka inženieri tad vietām pat neiespējami, jus taču ar neļautu ar savu personigo auto braukt visiem kasm ienāk prātā jo kautkādi deputāti tā izlēma. valstij bija ne viena vien iespēja nopirkt LG akcijas un tad kā īpašniecei iziret trubas , bet valsts no šim iespējām vienmer kategoriski atteicās. nrib pa lēto tikt cauri

  • Ir noteikumi, kas ierobežo monopolstāvokli Latvijas iedzīvotāju interesēs. Atbalstu sadalīšanu, bet ja taisa problēmas(neadekvāta cena) visiem gāzes patērētājiem, tad kalvītis jāliek cietumā.

 9. Sekas kuras rodas, kad pie varas pielaiž kremļa ietekmētus cilvēkus.

 10. Sola jau leetaak- taapat kaa atveertais elektriibas tirguss, cukurs utt. ..!

 11. Katrs kam nav slinkums veido un izdod normatīvos aktus. Taču normatīvo aktu starpā vienmēr ir pastāvējusi un pastāv noteikta hierarhija. Uz kāda normatīvā akta pamata LG liedz piekļuvi gāzes pārvades tīkliem un uz kāda normatīvā akta pamata Latvenergo vēlas izmantot šos tīklus. Kād ir to savstarpējā hierarhija. Lai visiem būtu saprotamas savstarpējās attiecības to tad arī ir jāpublicē.

 12. Kalvitim ir vieta cietuma

 13. Šausmīgs konstatējums Atbildēt

  Jādomā, ka Latvijas gāze var atłauties neievērot likumu ja likumsargiem tas neinteresē. Jādomā, ka likumam te nav nekāda darīšana bet Krievijas interesēm gan. Liels darbs mums visiem vēl stāv priekšā. Kā tad arestēt LG vadību un valdi par likumu neievērošanu un vai mūsu tiesa pati nemestu sprungułus šādos riteńos?

  • politiķi pieņems likumu ka katrs kas grib drīkst tavu sievu un tevi izd…rāzt kad un kā grib. un tu tad ar priecigs bļausi ka likums jāievēro? musu likumdevēji ne reizi vien ir izdevuši likumus ko pēc tam nākas atcelt, kas ir prettiesiski utt un tā joprojām. kamer visās instancēs neiztiesāsies starptautiskās tiesas ieskaitot, tikmēr nekas nenotiks

Draugiem Facebook Twitter Google+