×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
10. jūnijs, 2013
Drukāt

Desmit kaitēkļi, kas visniknāk plosījās jūnija sākumā

Foto - VAADFoto - VAAD

1. Kartupeļu lap­grauzis (kolorādo). Kartupeļu lapgrauža vaboles ir iznākušas no ziemošanas vietām un sastopamas daudzos kartupeļu stādījumos, lielāka to izplatība vērojama mazdārziņos un agri iestādītajos laukos. Vairākos stādījumos konstatēti arī lapgrauža olu dējumi. 


 

2. Plūmju augļu tinējs. Plūmju augļa tinēja lidošana turpinās, un vietām tā novērota masveidā. Lielākais daudzums saskaitīts slazdos, kas izvietoti plūmju dārzos Priekuļu un Kuldīgas novadā.

3. Ābolu tinējs. Nedēļas laikā feromonu slazdos notverti 2 – 18 ābolu tinēja tauriņi, ko var uzskatīt par kritēriju ierobežošanas pasākumu uzsākšanai.

4. Kviešu lapu pelēkplankumainība. Ir pieaugusi kviešu lapu pelēkplankumainības sastopamība ziemas kviešu sējumos.

5. Kviešu lapu dzeltenplankumainība. Kviešu lapu dzeltenplankumainības pazīmes atrastas vairāk nekā pusē no novērotajiem ziemas kviešu sējumiem.

6. Aveņu ziedu smecernieks. Tuvojas aveņu ziedēšanas laiks un aveņu stādījumos arvien biežāk sastopami aveņu ziedu smecernieki.

7. Avenāju vabole. Aveņu stādījumos ir parādījušās pieaugušās avenāju vaboles, 1 – 2 nedēļu laikā tās uzsāks olu dēšanu ziedos. 1 – 2 nedēļas laikā no olu dēšanas sākuma sāks šķilties kāpuri un bojās ogas.

8. Bumbieru lapu blusiņa. Novērotajos bumbieru dārzos pašlaik sastopamas visas bumbieru lapu blusiņas attīstības stadijas – olas, kāpuri un pieaugušās blusiņas.

9. Ķiršu – madaru laputis. Vairākos ķiršu dārzos novērots ķiršu – madaru laputu izplatības sākums.

10. Ābeļu un bumbieru kraupis. Ir konstatētas pirmās ābeļu kraupja pazīmes uz ābeļu lapām (Daugavpils, Alojas un Cēsu novadā) un bumbieru kraupja pazīmes uz bumbieru lapām (Daugavpils, Cēsu un Talsu novadā).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+