“Dinamo” apspēlē Kovaļčuku un “SKA” 0

Rīgas “Dinamo” svētdien KHL čempionāta spēlē “Arēnā Rīga” ar 6:4 pārspēja līgas līdervienību Sanktpēterburgas “SKA”.

10 produkti, kuri traucē notievēt. Arī tādi, kurus uzskatām par veselīgiem
VIDEO. Ovācijas un neviltota sajūsma! Dons iekļūst Eirovīzijas finālā 7
Krievijas drošības iestādēm “mati stāvus”. No kara atgriežas atbrīvotie cietumnieki – tos nevar savaldīt

“SKA” šovakar traumu dēļ nepalīdzēja uzbrucēji Patriks Toresens un Tonijs Mortensons, un tāpat nebija pieteikts aizsargs Kevins Dalmens. Tomēr sastāvā arī šādā situācijā zvaigžņu netrūkst, ar Iļju Kovaļčuku priekšgalā. Abām komandām jau pirmajā pusminūtē radās iespēja gūt vārtus – ja viesi to neizmantoja, tad Marsels Hosa pretuzbrukumā izvirzīja mājiniekus vadībā.

Spēle turpinājās ar abpusēji bīstamiem uzbrukumiem. “Dinamo” labākā iespēja palielināt pārsvaru bija jaunajam Rustamam Begovam, taču tuvcīņā veiksmīgāks bija Sanktpēterburgas vārtsargs Aleksandrs Salāks.

Otrais periods iesākās vēl jestrāk – 16. sekundē vēl vienā 2:1 pretuzbrukumā pārsvaru dubultoja Juris Upītis, bet 23 sekundes vēlāk Salāks kļūdījās pēc Georgija Pujaca, kurš atgriezās ierindā pēc traumas izārstēšanas, metiena un jau 3:0 Rīgas labā. Žoram sezonas 27. mačā pirmais gols.

“SKA” uzbrukumi kļuva masīvāki, taču vārtos lieliski darbojās Jakubs Sedlāčeks, skaisti tverot arī vienu Kovaļčuka metienu. “Dinamo” perioda vidū vēl reizi izdevās sodīt viesu par nekoncentrēšanos aizsardzībā – vārtus guva Miks Indrašis. “SKA” pirmās maiņas uzbrucēji atradās laukumā trijos no četriem zaudētajiem vārtu guvumiem. Sanktpēterburgas hokejistiem rezultātu deva “Dinamo” ieroči – pretuzbrukumi – un līdz otrajam pārtraukumam Jevgeņijs Ketovs un Antons Burdasovs atdzīvināja intrigu. Īpaši efektīga otro vārtu guvumā bija līgas lietderīgākā aizsarga (plus mīnus koeficients +28) Maksima Čudinova piespēle pāri visam laukumam.

Trešā perioda vidū “SKA” pirmo reizi ieguva tiesības spēlēt vairākumā un to vārtu guvumā pārvērta Dmitrijs Kaļiņins. Pēc tam jau viena vīra pārsvaru izmantoja Mets Robinsons (5:3), bet pēc brīža atkal vairākums “SKA” un atkal vārti – precīzs tāls metiens Kovaļčukam (5:4). Dramatiskās beigās ripu tukšos vārtos raidīja Miks Indrašis un “Dinamo” uzvarēja ar 6:4.

Par labākajiem spēlētājiem tika atzīti Kails Vilsons un Iļja Kovaļčuks.

“Dinamo” Rietumu konferencē ar 35 spēlēs iegūtiem 65 punktiem atrodas ceturtajā vietā un nākamo spēli aizvadīs piektdien, kad Rīgā viesosies Laura Dārziņa pārstāvētā Čeļabinskas “Traktor”.