“Dinamo” olimpiskajā pārtraukumā dodas ar uzvaru bullīšos 0

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas komanda Rīgas “Dinamo” pēdējā spēlē pirms gaidāmajām Soču Ziemas olimpiskajām spēlēm otrdien ar rezultātu 1:0 (0:0, 0:0, 0:0, 0:0, 1:0) izbraukumā pēcspēles metienu sērijā pieveica Ņižņijnovgorodas “Torpedo” komandu, kuras galvenais treneris ir latvietis Pēteris Skudra.

FOTO. Apskati, kāda automašīna bija pati populārākā tavā dzimšanas gadā! 20
Krievija konfiscē itāļiem rūpnīcas. Itālijas atbildes gājiens ir filigrāns
Daudzas šo nezina! 15 populārākās sieviešu kļūdas seksā 24

Pateicoties šim panākumam, Rīgas “Dinamo” komanda sasniedza savu rekordu vienas sezonas laikā izcīnītajos punktos.

Šajā mačā vārti pamatlaikā tā arī netika gūti, bet pēcspēles metienos rīdzinieki bija pārāki ar 1:0. Rīgas “Dinamo” vārtsargs Jakubs Sedlāčeks tā arī netika pārspēts, jau otrajā mačā pēc kārtas uzvarot tieši “bullīšos”.

Spēles sākumā komandas centās spēlēt ātri, tomēr pieļāva daudz kļūdu, kas neļāva ilgstoši nostiprināties pretinieku zonā. Mača pirmajās desmit minūtēs komandām bīstamus momentus izveidot neizdevās, bet otrajā trešdaļas pusē komandas nedaudz aktivizējās, tomēr rezultāts 20 minūšu laikā tā arī netika atklāts.

Vienu no bīstamākajiem momentiem mača pirmajā pusē otrās trešdaļas trešajā minūtē izveidoja mājinieki, kad pēc Krišjāņa Rēdliha kļūdas pie zilās līnijas uz rīdzinieku vārtiem izgāja “Torpedo” pirmās maiņas uzbrucēji Vojteks Voļskis un Sakari Salminens, tomēr metiens lidoja nedaudz garām vārtiem. Kopumā pārsvars piederēja “Torpedo” komandai, bet rīdzinieki sekmīgi aizsargājās, reizi izturot arī skaitlisko mazākumu.

Savukārt trešdaļas vidū pēc sitiena Marcelam Haščākam noraidījumu uz 5+20 minūtēm nopelnīja mājinieku ceturtās maiņas uzbrucējs Daņils Žarkovs. Jau vairākuma pirmajā minūtē pēc Kaila Vilsona metiena “Torpedo” komandas vārtus glāba pārliktnis, tomēr citus ļoti reālus vārtu gūšanas momentus atlikušajā vairākuma laikā viesiem tā arī neizdevās izveidot.

Otrās trešdaļas beigās Rīgas “Dinamo” hokejisti atkal cīnījās mazākumā, tomēr arī šis periods tika izturēts un pēc 40 spēlētām minūtēm rezultāts joprojām nebija atklāts.

Izšķirošās trešdaļas pirmajā pusē izteikts pārsvars piederēja “Torpedo” hokejistiem, bet rīdzinieki atguvās pēc tam, kad Mārtiņš Porejs izvicināja dūres ar Vladimiru Galuzinu. Spēles beigas aizritēja līdzīgi, tomēr tikai ar pāris bīstamiem momentiem un rezultāts 60 spēlēto minūšu laikā tā arī netika atklāts, kaut nepilnas desmit minūtes pirms pamatlaika beigām ļoti laba iespēja vārtu priekšā bija Mikam Indrašim.

Pagarinājuma ievadā aktīvāk darbojās Rīgas “Dinamo” hokejisti, bet tā izskaņā jau abām komandām bija labas iespējas izraut uzvaras, tomēr vārtsargi Jakubs Sedlāčeks un Ivans Kasutins tā arī netika pārspēti.

Pēcspēles metienos pirmajā sērijā rezultāts netika atklāts, bet klusuma periodu ar precīzu metienu pārtrauca Aleksandrs Ņiživijs. Turpinājumā Sedlāčeks špagatā apturēja Salminena izgājienu, bet Laurim Dārziņam noslīdēja ripa no nūjas lāpstiņas. Tomēr arī Voļska raidījumu apturēja cīņas galvenais varonis Sedlāčeks, rīdziniekiem triumfējot trešajā mačā pēc kārtas.

Latvijas klubs pēc šī mača ar 87 punktiem 50 spēlēs pakāpās uz piekto vietu Rietumu konferences kopvērtējumā. Līdz šim visvairāk punktus rīdzinieki bija nopelnījuši pirmajā KHL sezonā, kad 56 mačos tika pie 86 punktiem.

Nākamo spēli Rīgas “Dinamo” aizvadīs vien 26.februārī, kad uzņems savu tiešo konkurenti Zagrebas “Medveščak”. Regulārajā sezonā vēl atlicis aizvadīt trīs regulārā čempionāta mājas spēles un vienu izbraukuma maču.