×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
20. februāris, 2013
Drukāt

“Dirty Deal Teatro” martā notiks divas pirmizrādes

foto - stock.xchngfoto - stock.xchng

Teātris “Dirty Deal Teatro” martā saviem skatītajiem piedāvās divas pirmizrādes, izrāžu ciklā “Personas kods” piedāvājot iestudējuma “Pati uzmanība” pirmizrādi, kā arī sākot demonstrēt izrādi “Paspēlēsimies mājās”, informēja teātra sabiedrisko attiecību vadītāja Aija Murāne.

Līdztekus jaunajām izrādēm teātrī marta pirmajā pusē katru dienu būs apskatāma arī izstāde “Laik’plēsis”, kas vienkopus apkopos sešus dažādu scenogrāfu veidotus maketus Andreja Pumpura eposa “Lāčplēsis” iestudējumam.

Katrs scenogrāfs strādās pie sava maketa izveides tieši 24 stundas uz vietas izstādes telpā. Viņu darbs tiks dokumentēts video, uzņemtais materiāls tiks pievienots gatavajam maketam izstādē. Šādi par mākslas objektu kļūs pats scenogrāfs, mākslinieks kā autors, kurš pakļauts informācijas, resursu un laika robežām. Izstādē piedalīsies seši scenogrāfi – Ričards Millers, Oskars Dreģis, Evita Rusova, Reinis Suhanovs, Kristīne Vītola un un scenogrāfs no Barselonas Teātra institūta.

Jauno izrādi “Pati uzmanība” teātrī veido horeogrāfs Sergejs Taraseņa kopā ar Gati Unguru un Kārli Cauni. Topošās izrādes uzmanības centrā ir cilvēka uztveres daudzslāņainība. Ap mums ik dienas ir neskaitāms daudzums dažādu impulsu, kas var iedarboties uz cilvēku uztveri – krāsa, skaņa, simboli un zīmes, smarža, kustība.

“Pati uzmanība” pirmizrādi teātrī piedzīvos 21. martā.

Savukārt radošā grupa “HArF” teātrī piedāvās izrādi “Paspēlēsimies mājās”. Radošo komandu veido režisors Viesturs Roziņš, aktieri Laura Atelsone, Laura Zunda un Kaspars Zāle, dramaturgs Edgars Niklasons, scenogrāfs Valters Kristbergs, gaismu mākslinieks Jānis Sniķers, komponists Kristaps Rasims un producente Lelde Prūse.

Šīs izrādes pamatā ir radošās grupas ekspedīcijas un gūtā pieredze, viesojoties Latgales pamestajās mājās. Ceļojumā iegūtās sajūtas tiek transformētas eksperimentālā mākslas darbā. Apvienība “HArF” sevi piesaka kā pieredzes teātris, kas nebaidās atzīt, ka pēta to, kas pašiem ir neskaidrs un neizprasts, nevis runā par jau saprasto un izzināto.

Pirmizrādi “Paspēlēsimies mājās” piedzīvos 7. martā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+