×
Mobilā versija
+16.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
16. jūnijs, 2016
Drukāt

“Disney” atklāj pirmo izpriecu parku Ķīnā

Foto - Leta/APFoto - Leta/AP

ASV kompānija “Walt Disney Co.” ceturtdien atklāja “izteikti ķīnisku” izpriecu parku Ķīnas lielākajā pilsētā Šanhajā, un tas ir pirmais šīs kompānijas izpriecu parks kontinentālajā Ķīnā.

Sarkano lentīti parka atklāšanā pārgrieza “Disney” vadītājs Bobs Aigers un Ķīnas vicepremjers Vans Jans, apliecinot Ķīnā valdošās komunistu partijas atbalstu investīcijām tūrisma un citu pakalpojumu nozaru veicināšanā laikā, kad Ķīnas ekonomikas izaugsmes tempi palēninās.

Viņi arī nolasīja apsveikuma vēstules, kas saņemtas no Ķīnas prezidenta Sji Dziņpina un ASV prezidenta Baraka Obamas.

Atklāšanu kuplināja ķīniešu bērnu koris un aktieri Disneja filmu personāžu kostīmos.

Šanhajas Disnejlenda dod šai Holivudas kompānijai iespēju atdzīvināt starptautisko izklaides parku nozari un darboties Ķīnā, kas ir iedzīvotāju skaita ziņā lielākais kinofilmu tirgus.

Līstot vieglam lietutiņam, vicepremjers Vans pajokoja, ka viņš “gribētu to nosaukt par ASV dolāru vai [Ķīnas] juaņu lietu”.

Parks tika atklāts pēc 10 gadu ilgām sarunām un piecu gadu ilgušas būvniecības. Pirms oficiālās atklāšanas vairāk nekā miljons viesu dažu nedēļu laikā izmēģināja šī parka atrakcijas, veikalus, restorānus un divas viesnīcas.

“Disney” un citas globālās korporācijas cenšas radīt produktus ķīniešu gaumei. Kompānija iekļāva jaunajā parkā elementus ar ķīniešu tematiku un lika uzsvaru uz populāriem personāžiem, cenšoties neuzsvērt amerikānisko identitāti. Pie parka ieejas ir “Mikimausa avēnija” (“Mickey Avenue”) “ASV Galvenās ielas” (“Main Street USA”) vietā.

Pirms parka atklāšanas Aigers paziņoja, ka tas ir “autentiski disnejisks un izteikti ķīnisks”.

Dārzā, kas ved uz ikonisko Pasaku pili (Storybook Castle), “Disney” izveidoja “12 draugu parku”, kur populāri personāži ir parādīti kā ķīniešu zodiaka dzīvnieki.

Analītiķi prognozē, ka Šanhajas Disnejlenda kļūs par visvairāk apmeklēto izpriecu parku pasaulē, piesaistot no 15 miljoniem līdz 50 miljoniem viesu gadā. ASV Floridas štatā esošo izpriecu parku “Volta Disneja pasaule” (“Walt Disney World”) 2014. gadā apmeklēja 19,3 miljoni cilvēku.

57% jaunā parka pieder Ķīnas valsts firmai “Shanghai Shendi (Group) Co. Ltd.”, kas ir “Disney” partnere. Šī parka platība ir 7,5 kvadrātkilometri.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+