×
Mobilā versija
-14.4°C
Diāna, Dina, Dins
Sestdiena, 24. februāris, 2018
16. septembris, 2016
Drukāt

Divām trešdaļām Latvijas iedzīvotāju piemīt dīvains virināšanas sindroms (2)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

74% Latvijas iedzīvotāju mēdz bez jebkāda konkrēta iemesla atvērt ledusskapja durvis, liecina uzņēmuma “LG Electronics” veikta aptauja. Šāda rīcība bieži tiek dēvēta par ledusskapja virināšanas sindromu, un to var izraisīt, nogurums, neapzināts ieradums vai vienkārši garlaikošanās. Lai gan lielākā daļa respondentu norādīja, ka tā rīkojas tikai īpaši liela noguruma brīžos, 37% aptaujāto atzina, ka vismaz vienu reizi nedēļā ledusskapi atver bez īpaša iemesla.

Interesanti, ka šāda uzvedība visbiežāk sastopama gados jaunāko iedzīvotāju vidū, proti, 96% respondentu vecuma grupā 18-25 atzīst, ka mēdz bezmērķīgi atvērt savu ledusskapi. Turklāt 15% respondentu tas ir ikdienas paradums. Lai gan gados vecāku respondentu vidū (vecuma grupā 35-55) šīs paradums ir retāk sastopams, vidēji 26% atzīst, ka tā rīkojas vismaz reizi nedēļā.

Varētu šķist, ka īslaicīga ledusskapja durvju atvēršana nav nekas nozīmīgs, tomēr pētījumi liecina, ka durvju atvēršana veido 7% no ierīces kopējā enerģijas patēriņa. Kad ledusskapja durvis ir atvērtas, aukstais gaiss, kas saglabā pārtiku svaigu, izplūst un tā vietā no telpas ieplūst siltais gaiss. Ledusskapja kompresoram pēc tam ir jāizdzen aukstais gaiss un jāatjauno normāla temperatūra, kas palielina ikmēneša enerģijas rēķinu.

Pievienojot papildu durvis savos Double-Door ledusskapjos, LG mēģināja atrisināt šo problēmu, parādot, ka uzlabotā konstrukcija var palielināt patērētāju ērtības. Otras durvis nodrošina papildu nodalījumus, kurus visbiežāk lietoto pārtikas produktu un dzērienu uzglabāšanai ledusskapī, vienlaikus līdz 41% samazinot aukstā gaisa apjomu, kas izplūst no ledusskapja atverot galvenās durvis, tādējādi ļaujot produktus ilgāk saglabāt svaigus. Apvienojumā ar invertora lineārā kompresora tehnoloģijas efektivitāti LG dubulto durvju ledusskapji var patērēt par 36% mazāk enerģijas un strādāt par 25% klusāk.

Bez enerģijas efektivitātes uzlabojumiem LG jaunais dubulto durvju ledusskapis piedāvā arī vairāk vietas, jo tam ir plānāka izolācijas siena. Centrālā starpsiena, kas tradicionāli ir divu durvju ledusskapjiem, arī ir likvidēta, tādēļ ledusskapī ir vēl vairāk vietas produktu uzglabāšanai. Tādējādi šo ledusskapi ir iespējams atvērt, cik vien bieži vēlas, nepalielinot savu komunālo pakalpojumu rēķinu un nekaitējot videi.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Virsraksts uzjautrinošs, bet saturs jāsecina – atkal naudas izsūkšana. Katrs tik domā, kā tik atkal kaut ko iesmeret un iestastīt, ka tas kaut kas nenormāli vajadzīgs..

  2. Patērētāju ērtības palielinātos, ja durvis būtu caurspīdīgas – uzreiz
    redzams, kas ir iekšā un kas vēl jāpiepērk klāt.
    Zemapziņā mēs jau tūlīt pēc ēšanas sākam gatavoties nākošajai maltītei.

Draugiem Facebook Twitter Google+