×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
17. septembris, 2013
Drukāt

Doktora grādu skandāls: IKVD turpina pārbaudi Latvijas Universitātē

Foto - LETAFoto - LETA

Izglītības kvalitātes valsts dienests (IKVD), kaut bija solījis jau šodien sniegt atbildi par to, vai Latvijas Universitāte (LU) piešķīrusi doktora grādus mākslas zinātnē likumīgi, nolēmis turpināt pārbaudi līdz 23. septembrim.

 

Pārbaude notiek saskaņā ar izglītības un zinātnes ministra rīkojumu, kas saņemts pēc plašsaziņas līdzekļos izskanējušās informācijas par iespējamiem normatīvo aktu pārkāpumiem saistībā ar doktora zinātnisko grādu piešķiršanu LU. Jau rakstīju, ka Ministru kabineta (MK) noteikumos, kuros uzskaitīts, kuras augstskolas kurās nozarēs var piešķirt doktora grādus, nav minēts, ka LU tās drīkstētu piešķirt mākslā. LU toties pagājušajā nedēļā pauda viedokli, ka grādi piešķirti tiesiski, jo akreditētā Filoloģijas doktora programma var piešķirt grādus kā filoloģijā, tā mākslā.

Patiesībā gan jau pēc IKVD pārbaudes sākšanas LU vērsusies Izglītības un zinātnes ministrijā, lūdzot veikt labojumus Studiju virziena akreditācijas lapas nr. 212 pielikumā, lai Latvijas Universitātei, īstenojot doktora studiju programmu “Filoloģija”, būtu tiesības piešķirt arī mākslas zinātņu doktora zinātnisko grādu, jo arī akreditācijas dokumentos, ne tikai MK noteikumos, šīs tiesības nav piešķirtas.

Šobrīd LU ir apturējusi 2013. gada pavasarī sākto promocijas procesu un atcēlusi šodien paredzēto Zanes Radzobes promocijas darba aizstāvēšanu teātra zinātnē, kas, pēc IKVD domām, iespējams, liecina par to, ka mākslas zinātņu doktora grāda piešķiršanas procesā ir pieļautas nepilnības. Vēršoties Valsts zinātniskās kvalifikācijas komisijā, Latvijas Universitāte ir lūgusi pieņemt izskatīšanai promocijas darbu mākslas zinātnes nozarē, nevis filoloģijā.

LU Filoloģijas doktora programmas vadītāja Janīna Kursīte sacīja, ka noteikumos un akreditācijas dokumentos, visticamāk, ieviesusies tehniska kļūda, jo LU Humanitāro un mākslas zinātņu fakultāte prasījusi, lai tajos tiek minēts doktora grāds arī mākslā.

J. Kursīte norādīja: ja “burts” ir pārkāpts, tas arī jālabo, bet par visu mākslas doktoru promocijas darbu augsto kvalitāti viņa gatava “galvu likt ķīlā”. “Vai nav tā, ka šie Ministru kabineta noteikumi un cita birokrātija jau pārņēmusi būtību un formalitātes aizstāj saturu?” tā J. Kursīte.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+