×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.0°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Sestdiena, 18. augusts, 2018
9. augusts, 2016
Drukāt

“Doms bērniem” – pirmo reizi Rīgas svētku laikā

Foto: LETAFoto: LETA

Sestdien, 13.augustā Rīgas svētku laikā Rīgas Doma draudze aicina uz izglītojošu un izklaidējošu pasākumu “Doms bērniem”, kurā mazajiem apmeklētājiem un viņu vecākiem būs iespēja piedalīties vairāk kā 15 dažādās aizraujošās darbnīcās, izzināt senās celtnes noslēpumus īpašā ekskursijā, kā arī Doma dārzā baudīt ansambļa “Dzeguzīte” un Normunda Rutuļa koncertu.

Pasākums Rīgas Domā šogad notiks jau sesto reizi, taču pirmo reizi tas notiek Rīgas svētku ietvaros, stāsta Rīgas Doma dekāns Elijs Godiņš. “Doms bērniem” ir diena, kad Rīgas Doma durvis ir atvērtas visas dienas garumā, ļaujot iepazīt seno celtni, tās noslēpumus un īpašo gaisotni.

Ietverot šī gada Rīgas svētku galveno tēmu – kino, “Doms bērniem” aktivitāšu klāstā būs žurnālista, operatora un multiplikāciju veidotāja profesijas iepazīšana, kā arī tērpu un kostīmu veidošana. Bērni varēs veidot filmiņu sižetus, zīmēt, gleznot, pērļot un radīt savu skaņu pasauli visdažādākajās darbnīcās. Ziedu darbnīcā būs iespējams izzināt florista darba pamatus. Pieredzējuši arhitekti, restauratori un meistari bērniem palīdzēs saprast, kā pirms simtiem gadu tika celts Doms, izmēģinot spēkus seno ķieģeļu veidošanā un mūrēšanā, apmetuma klāšanā un sienu gleznojumu tapšanā.

Kā ik gadu, drosmīgākajiem tiks piedāvāts atklāt vecās baznīcas noslēpumus Piedzīvojumu takās, kurās sastopami lauvas, eņģeļi un pat skeleti! Mazākajiem dalībniekiem būs darbošanās vieta, kur no klucīšiem uzcelt pašiem savu Domu vai Nacionālo bibliotēku, lielākie dosies izzinošā ekskursijā pa seno celtni. Piedzīvojumu radīto izsalkumu varēs remdēt ar gardu zupu.

Dienas otrajā pusē Doma dekāns Elijs Godiņš bērnus pulcēs uz īsu muzikālu svētbrīdi, kam sekos koncerts Doma dārzā, kurā mazos un lielos apmeklētājus priecēs bērnu vokālais ansamblis “Dzeguzīte” un dziedātājs Normunds Rutulis.

Pasākuma norises laiks 13.augustā no plkst. 11 līdz 16, radošās darbnīcas no plkst. 11 līdz 14.30, svētbrīdis baznīcā plkst. 14.30, koncerta sākums – plkst. 15. Ieeja visos pasākumos bez maksas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+