×
Mobilā versija
Brīdinājums +2°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
22. aprīlis, 2015
Drukāt

DP: Krievija iegulda milzīgus līdzekļus, lai “uzturētu 9.maiju dzīvu” (4)

uzvaras_parks

Drošības policija (DP) ir pārliecināta, ka 9.maija nozīme sabiedrībā nepazudīs, jo Krievija iegulda milzīgus līdzekļus, lai “uzturētu šo datumu dzīvu”, Saeimas Pieprasījumu komisijas sēdē šodien norādīja DP pārstāvis Ēriks Cinkus.

Cinkus Pieprasījumu komisijas sēdē, kas šodien pēc vairāku deputātu intereses bija veltīta Krievijas vēstniecības aktivitātēm Latvijas pašvaldībās, norādīja, ka Ukrainas krīzes kontekstā Krievijai ir nepieciešamība pēc sociālas mobilizācijas. Krievijas uzstādījums ir palicis nemainīgs – 9.maija pasākumiem ir jānotiek arī tautiešu pārstāvētajās valstīs, ne tikai galvaspilsētās, bet arī reģionos, ar mērķi parādīt, ka minētās idejas gūst plašu atbalstu.

“Galvenie spēlētāji ir vēstniecības un ģenerālkonsulāti vairākās Latvijas vietās, kā arī tautiešu organizācijas. Uzstādījums, protams, ir iepriekšējais, ka svinībām ir jānotiek 9.maijā, nevis 8.maijā. Līdz tam tiek veikti arī citi sociālās vides pasākumi – Maskavas namā atklātas izstādes, tiek dalītas piemiņas medaļas,” situāciju skaidroja Cinkus, piebilstot, ka šobrīd DP rīcībā nav informācijas, ka 9.maijā ir gaidāmas nekārtības. Viņš gan norādīja, ka tas neizslēdz atsevišķu provokāciju riskus.

“Pats galvenais notikums ir 9.maija svinības Uzvaras parkā, bet ir arī citi pasākumi,” sacīja Cinkus. Viņš norādīja, ka no 1905.gada pieminekļa līdz Uzvaras parkam ir paredzēts gājiens ar saukli “Nemirstīgo pulks”. “Gājiena ideja nāk no Krievijas. Tās pamatdoma ir aicināt iedzīvotājus doties gājienā, nesot savu radinieku fotogrāfijas, uzsverot 9.maija nozīmi vēsturē,” sacīja DP pārstāvis.

Cinkus norādīja, ka Otrā pasaules kara aculiecinieku skaits samazinās, taču cilvēku skaits pie Uzvaras pieminekļa pieaug. “Mēs varam apstiprināt, ka tam ir pieaugoša tendence. 9.maijs ir daļa no Krievijas tautiešu politikas, tas ir viens no valsts galvenajiem ārpolitikas virzieniem – konsolidēt ārzemēs dzīvojošos tautiešus, veidojot informatīvo telpu. Mēs varam apgalvot, ka 9.maija nozīme sabiedrībā nepazudīs, jo Krievija iegulda milzīgus līdzekļus, lai to uzturētu dzīvu,” rezumēja DP pārstāvis.

Jau ziņots, ka Rīgas pašvaldībā saņemti vairāki pieteikumi pasākumiem 9.maijā.

8.maijā un 9.maijā no plkst.9 līdz 21 pasākumus Uzvaras parkā pieteikusi biedrība “9.maijs.lv”. 8.maijā viņi pieteikuši publisku pasākumu Otrā pasaules kara upuru piemiņai, bet 9.maijā – svinības par godu nacisma sagrāvei. Biedrības pasākums ir pieteikts likumā noteiktajā kārtībā un pašlaik ir saskaņošanas procesā.

Savukārt 9.maijā no plkst.00 līdz 24 sapulci pie Uzvaras pieminekļa pieteikusi privātpersona Kristaps Kašs. Pieteicējs norādījis, ka šajā laikā plāno izstādi, kuras laikā skaidros, ko “patiesībā nozīmē 1945.gada 9.maijs”.

Arī “Latvijas Antinacistiskās komitejas” pārstāvis Aleksejs Šaripovs Rīgas domē pieteicis sapulci un gājienu 9.maijā Otrajā pasaules karā kritušo upuru piemiņai.

Gājiens pieteikts no plkst.13 līdz 14. Plānots, ka pasākumā piedalīsies ap 100 cilvēku. Viņi paredzējuši doties gājienā no pieminekļa 1905.gada cīnītājiem 11.novembra krastmalā uz Uzvaras parku.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Saīsinājums DP izsauc neviltotu smaidu!

  2. Ir laiks ņemt vērā, ka sakarā ar Molotova – Ribentropa slepeno protokolu starptautisku atzīšanu un tā izraisīto seku konstatēšanu, – arī 2.pasaules kara noslēguma apstākļi juridiskajā aspektā ir mainījušies, un abām pasaules kara izraisītājām valstīm, – kā Vācijai, tā Krievijai (PSRS mantiniecei), ir zaudētas jebkādas juridiska vai morāla rakstura tiesības svinēt savu uzvaru bijušajās okupētajās teritorijās!

  3. Tas, kas rakstīts uz tās sarkanās lupatas taču ir politisks teksts, kas ir par PSRS aizsardzību nevis fašisma sagrāvi. Vai policija akla???

  4. Košmars. Krievvalodīgo vienīgā savas identitātes iegūšanas diena 9.maijs, citādi viņš ir nekas – krievvalodīgais, te pēkšņi izrādās uzvarētāju pēctecis, bet īstenībā slepkavu.

Draugiem Facebook Twitter Google+