×
Mobilā versija
Brīdinājums +7.2°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
20. oktobris, 2014
Drukāt

DP sāk septīto kriminālprocesu par iespējamu balsu pirkšanu; aizturēta vēl viena persona (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Drošības policija (DP) sākusi jau septīto kriminālprocesu par iespējamu vēlētāju balsu pirkšanu 12.Saeimas vēlēšanās un vienas iepriekš sāktās lietas ietvaros aizturējusi vēl kādu personu, informēja DP.

Septītais kriminālprocess, tāpat kā pārējie, sākts pēc Krimināllikuma panta par apzinātu kavēšanu personai brīvi realizēt tiesības vēlēt deputātus, lietojot uzpirkšanu vai citā prettiesiskā veidā.

Viena iepriekš sāktā kriminālprocesa ietvaros DP pagājušajā nedēļā aizturējusi kādu personu. Šobrīd persona ir atbrīvota, taču viņai ir piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis un noteikts aizdomās turētā statuss. Jau ziņots, ka jau iepriekš vienā no sākotnēji ierosinātajām lietām ir aizdomās turētais, kuram piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Plašākus komentārus par minēto kriminālprocesu gaitu DP patlaban izmeklēšanas interesēs nevar sniegt.

Kā ziņots, ka DP sākusi kriminālprocesus par iespējamu balsu pirkšanu par labu vairākām partijām vai to kandidātiem.

DP joprojām nemin konkrētas partijas, kuru labā būtu notikusi balsu pirkšana.

Iepriekš vēstīts, ka viens no DP izmeklēšanā esošajiem kriminālprocesiem ir par iespējamo balsu pirkšanu Saeimas deputāta Dzintara Zaķa (V) labā.

DP ikvienu izmeklēšanu cenšas pabeigt iespējami īsā laikā, taču neilgi pēc kriminālprocesa sākšanas ir pāragri precīzi prognozēt laiku, kādā kriminālprocesa materiāli var tikt nodoti kriminālvajāšanas sākšanai.

Patlaban arī nav pamata uzskatīt, ka balsu pirkšana būtu notikusi masveidīgi, iepriekš piebilda DP.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. “Septītais kriminālprocess, tāpat kā pārējie, sākts pēc Krimināllikuma panta par apzinātu kavēšanu personai brīvi realizēt tiesības vēlēt deputātus, lietojot uzpirkšanu vai citā prettiesiskā veidā.” Tā rakstā. Piebilstams, ka astotais kriminālprocess varētu būt pēc tā paša panta par to, ka vēlēšanu likums neļauj personai brīvi realizēt tiesības vēlēt deputātus, bet tikai balsot par partiju sarakstiem.

  2. sāciet tikai rakt un,ne to vien izraksiet,uz kādu no Vidzemes vēlēšanu iecirkņiem ari ieradās ekskursantu autobuss,vien tā neko,latviskie,a otrs-tikai krieviski runājošie 😀
    priekšlikums:vienu,kas pērk balsis, uz ešefotu,tad varbūt i priekšdienās nepirks balsis!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+