×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
14. aprīlis, 2015
Drukāt

“Dzeguzīte” ar koncertu svinēs 45 pastāvēšanas gadus

Foto: LETAFoto: LETA

Pavasarī, 9. maijā plkst. 14 uz 45. jubilejas koncertu kinoteātra “Splendid Palace” Lielajā zālē lielus un mazus ielūdz Latvijas radio bērnu vokālais ansamblis “Dzeguzīte”, portālam LA.lv pastāstīja ansambļa producents Jānis Viduskalns.

Klausītāju iemīļotās “Dzeguzītes” koncertgrupas 13 dalībnieku vidū tagad jau ir kādreizējo dzeguzēnu bērni, un visu šo laiku, kopš 1972. gada, ansambli vada Daila Martinsone.

Koncerta programmā skanēs vienīgi komponista Raimonda Paula dziesmas, to vidū būs labi pazīstami un iemīļoti, kā arī vairāki jauni skaņdarbi un popuriji. Koncerta pirmajā daļā par godu Raiņa 150. jubilejai skanēs cikls “Baltās dziesmas”, ar kuru pirms 40 gadiem sākās “Dzeguzītes” sadarbība ar komponistu Raimondu Paulu. Cikla dziesma “Putniņš uz zara” ar vārdiem “Kas manim kaitēja putniņam būt” kļuvusi par šī Latvijā vispopulārākā bērnu vokālā ansambļa vadmotīvu. 150. jubilejā tiks godināta arī dzejniece Aspazija, kuras dzeja 1980. gadā izmantota Maestro piecu dziesmu ciklā, kura vispopulārākā daļa, protams, ir “Circenīša ziemassvētki”. Cikls tiks atskaņots kopā ar jauno, talantīgo dziedātāju Mārtiņu Ruski, kam šī ir pirmā muzikālā sadarbība ar Dzeguzīti.

Jubilejas koncerta 2. daļā “Dzeguzīte” nodziedās ne vien savus lielākos hitus, bet arī mazāk dzirdētas Raimonda Paula dziesmas, kas radītas Leļļu teātra izrādei “Brālītis un Karlsons, kas dzīvo uz jumta”. Netrūks ne jautru, ne lirisku melodiju: skanēs albuma “Lidojums ar gaisa balonu” melodiju popurijs, pirmatskaņojumu piedzīvos vairāki īpaši šim koncertam radīti Raimonda Paula jaundarbi, kā arī izrādes “Sudraba slidas” melodiju popurijs.

Latvijas radio vismazāko bērnu vokālā ansambļa pirmsākumi meklējami 1970. gada vasarā, kad tika izsludināts pirmais dalībnieku konkurss un toruden Aldas Strazdas vadībā sākās darbs pie ierakstiem. 1972. gadā ansambļa vadību pārņēma Aldas māsa, diplomēta mūzikas pedagoģe un kordiriģente Daila Martinsone, kuras vadībā “Dzeguzīte” darbojas visus šis gadus. Ansambļa kontā ir sadarbība ar labākajiem Latvijas dziesmu autoriem un solistiem, izdotas skaņuplates un neskaitāmi albumi, koncertu skaits kā Latvijā, tā pasaulē mērāms tūkstošos. Gūti panākumi dažnedažādos festivālos un konkursos, vairāki dzeguzēni kļuvuši par ievērojamiem mūziķiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+