×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
1. oktobris, 2016
Drukāt

Dzelmē fotografēs un filmēs nogremdētos lietuviešu kuģu vrakus

Ekrānšāviņš no LIetuvas armijas mājas lapasEkrānšāviņš no LIetuvas armijas mājas lapas

Lietuviešu zinātnieki ar Klaipēdas universitātes mācību un pētniecības burinieku “Brabander” Igaunijas ūdeņos vairākas dienas pētīs laikā no 1939. līdz 1945.gadam nogrimušo vai nogremdēto lietuviešu kuģu vrakus, kuru atrašanās vietas iepriekš jau noteiktas.

Viņi centīsies identificēt neatkarīgās Lietuvas karakuģi “Prezidentas Smetona”, tirdzniecības kuģus “Panevežys“, “Kretinga” un “Utena” un veikt to neinvazīvu izpēti, izmantojot sānskata sonāru. Vrakus paredzēts arī fotografēt un filmēt. Jūras dziļums šajās vietās sasniedz 70-80 metrus, tādēļ darbā tiks izmantotas autonomas zemūdens ierīces, kā arī dziļūdens nirēju palīdzība.

Par šiem pētniecības darbiem tiks veidotas televīzijas reportāžas un dokumentālā filma. Tallinā burukuģī “Brabander” paredzēts rīkot “Atklātā kuģa dienu”, kuras laikā visi interesenti varēs iepazīties ar Lietuvas veikumu zemūdens arheoloģijas jomā.

Projektu “Lietuvas karakuģis “Prezidentas Smetona” (karakuģa “Prezidentas Smetona” un citu Igaunijas ūdeņos nogrimušo neatkarīgās Lietuvas kuģu meklēšana un izpēte)” īsteno Klaipēdas universitātes Baltijas reģiona vēstures un arheoloģijas institūts, šā projekta vadītājs ir pazīstamais akadēmiķis Vlads Žulkus.

Projekts finansēts par Valdības kancelejas Lietuvas valstiskuma atjaunošanas simtgadei veltītās programmas “Vēsturiskās atmiņas kopšana” līdzekļiem, tā partneri ir Lietuvas Jūras kara spēki un Igaunijas nacionālā mantojuma padome.

Darbi turpināsies līdz 6.oktobrim. Klaipēdā burinieks plāno atgriezties 10.oktobrī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+