×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.3°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
10. jūlijs, 2018
Drukāt

Dziesmu svētku mazulis: Sigvards nolēma nākt pasaulē pirms Noslēguma koncerta (13)

Foto Dainis BušmanisFoto Dainis Bušmanis

Noslēguma koncerta laikā Latviju pāršalca ziņa, ka kāda koriste Dziesmu svētku laikā ir kļuvusi par māmiņu. Izrādās, šī informācija ir bijusi gauži neprecīza.

“Vienmēr paļaujos uz augstākajiem spēkiem, jo tie nokārto visu tā, kā vajag. Jau biju uzvilkusi tautastērpu, lai dotos uz Dziesmu un deju svētku Noslēguma koncertu, bet nepaspēju, jo tieši tajā brīdī pasaulē bija izlēmis nākt mans dēliņš Sigvards,” saka Ķekavas jauktā kora “Mozaīka” dalībniece Līga. Ārsta prognoze bija, ka Sigvards ieradīsies 11. jūlijā, kad svētki jau būs garām, bet mazulis, ģenerālmēģinājumā mātes gūtā emocionālā pārdzīvojuma ietekmē nolēma pasauli ieraudzīt nevis tad, kad māmiņa jau ir uz skatuves, bet krietnu sprīdi pirms koncerta. Dēla tēvs Sandis no Ķekavas, kur ģimene dzīvo, operatīvi nogādāja Līgu Rīgas Dzemdību namā, lai kopīgi sagaidītu otro dēlu.

Līga kopā ar Sigvardu, visticamāk, rīt dosies mājup, un droši vien nebūs ilgi jāgaida, kad viņa starplaikos starp bērna barošanu un aprūpēšanu ķersies klāt pie tautisko jostu aušanas. Līga jau kādu laiku ir pašnodarbinātā un savu arodu – tautisko jostu aušanu – ir mantojusi no vecmāmiņas, kurai ir 97 gadi un kura joprojām sēž pie stellēm un auž.

“Šis darbiņš man patīk, jo padodas. Esmu audusi gan Zemgales, gan Rīgas, gan Nīcas un arī Lielvārdes jostu, kura ir viena no sarežģītākajām, bet tajā pašā laikā interesantākajām, jo vienā jostā raksti nekad neatkārtojas. Tētis man izgatavoja tieši tādas pašas stelles kā omītei, lai varu strādāt bez aizķeršanās,” stāsta Līga un piebilst, ka viņa ir arī profesionāla floriste, kas draugiem dekorē kāzas. Viņa jau sen esot sapratusi, ka gribot būt sev priekšniece, tāpēc neskumst, ka ir pašnodarbinātā mājsaimniece.

Dziesmu un deju svētku izpilddirektore Eva Juhņēviča šopirmdien preses konferencē solīja nākotnē uzmeklēt koristi, kura Dziesmu svētku laikā pasaulē laidusi mazuli. “Vakar no rīta mēs saņēmām ziņu, ka Dziesmu svētku laikā koriste ir kļuvusi par māmiņu, un tas ir ļoti simboliski,” stāstīja Juhņēviča. Diemžēl izpilddirektorei un arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktorei Lienei Cipulei, kura apstiprināja Juhņēvičas sacīto, bijusi neprecīza informācija, jo svētku laikā mazulis – meitiņa – piedzima nevis koristei Līgai, bet Ritai, kura nav dalībniece, bet atradās svētku klausītāju un skatītāju rindās. Arī par to, protams, prieks!

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Māra, ko ta neierakstīji, ka XXVI Dziesmu svētku virsdiiģents un koru diriģents Sigvards Kļava arī apciemoja mazo Sigvardu? Par godu diriģentam taču vārds Sigvards ielikts. Bērnam būs gruntīgs krusttēvs…

 2. Pravietisnejaukais Atbildēt

  INTERESANTI ZINĀT, KAS TAS TĀDS – “SPĒKA VĀRDS”? A KĀDS IR “NESPĒKA VĀRDS”? IR GAN ZINĀMS DIEVA VĀRDS, KURŠ PAUŽ SKAIDRU UN NEPĀRPROTAMU NORĀDIJUMU – NENODARBOTIES AR ELKU PIELŪGSMI UN VISĀDA VEIDA PESTEĻOŠANU.

 3. Fui visiem ar dzīvi neapmierinātajiem burkšķētājiem….Fantastisks notikums,fenomenāla un drosmīga māmiņa!!!
  Lai jums viss izdodās!!!
  Dievzemīte ir ar jums! 🙂

 4. Stulbā Inese. Ja bērns būtu pieteicis koncerta laikā, kad nebūtu iespējams ātri reaģēt? Visa Latvija būtu liecinieki dzemdībām?

 5. Dziesmu svētku bērniem vajadzētu piešķirt tiesības visu mūžu apmeklēt Dziesmu svētkus bez maksas

 6. Stulbie komentētāji… GRŪTNIECĪBA NAV SLIMĪBA, KURAI NOZĪMĒTS GULTAS REŽĪMS LĪDZ PĒDĒJAI MINŪTEI!!!!! Lai Laimīte skrien pa priekšu mazajām pēdiņām 🙂

 7. Vispirms – lai mazulim un māmiņai laba veselība un lai mazais aug gudrs un labs cilvēks! Apsveicu laimīgo ģimenīti!
  Pēc tam – par kādu tautas vienotību, nemaz nerunājot par cilvēcību vispār ir runa – visos portālos šitā briesmīgā māmiņas noriešana 🙁 Kauns par cilvēkiem! Grūtniecība NAV slimība. Ja māmiņa ir vesela, labi jūtas un viņai ir spēks, nav nekādu indikāciju neiet ārā no mājas un gaidīt dzemdības! Tas process tomēr nav tik spontāns (ja vien nav jau 7. reize…) un visu var paspēt. Daudz labāk, lai māmiņai pozitīvas emocijas no Dziesmusvētkiem, kam viņa noteikti ir sen gatavojusies!
  Un kāda vaina vārdiņam? Nav populārs? Nu un? Būtu labāk – kaut kāds amerikāniskais, kas tagad ir modē vai no kāda seriāla?

 8. Nesaprotu vecākus Atbildēt

  Nu gan puisītim iedevuši vārrdu Sigvards ! Kaaut kāda saliktenis nevis spēka vārds puikam ! Žēl puikas , kuram šis vārds būs mūžu jāvalkā !l

  • Sigvards
   Sigvards var un prot plānot savu dzīvi. Viņš vienmēr kontrolē situāciju un nekad nepaļaujas uz gadījumu. Viņa leksikā nav vārda “nevaru”. Sigvards ir pārliecināts, ka var visu, ja vien grib. Viņš ir nenogurdināms, ar analītisku prātu apveltīts un uz sasniegumiem tendēts. Viņam ir laba atmiņa, liels gribasspēks un vēlme dominēt. Sigvardam nepatīk sliņķi, čīkstuļi un izmantotāji.

   Sigvardam likteņa (vārda) skaitlis ir 7

   Jūsu misija ir analizēt un atrast būtību
   Jūsu uzdevums- dziļi rakt un pārdomāt visu, ar ko sastopaties, liekot lietā savu pētnieka talantu un centienus pēc pilnības un iekšējās gudrības.
   Jūsu iespēju sfēra- tā, kur pratīsiet izmantot savu vērību, būt saprotošs un domīgs. Pat, ja esat ciniķis vai skeptiķis, tādējādi jūs piepildāt savu likteni.
   Jūs esat dzimis, lai mācītu pasauli. Mācieties pats un māciet savas gudrības citiem.

   Domāju, ka Sigvards savu vārdu nekur NEVALKĀS, bet lepni NESĪS, atškirībā no tevis, kurš(vai kura) “nesaprot vecākus”, ka pat neatklāj savējo.

  • kāt ad tevi pašu sauc- ,,Vau-vau”,Sigvards ir skaists ziemeļniecisks vārds.

 9. Patriotisms un mīlestība pret dziesmu nepazīst robežas, vismas sirdī un dvēselē!!

 10. Kur vispār prāts braukt no mājas ārā pēdējās grūtniecības dienas

  • Grūtniecība nav slimība un kustēties var un vajag līdz mazulis piesakās,neviss sēdēt mājās.Pilnībā atbalstu jauno māmiņu,lai vesels aug dēliņš.

Draugiem Facebook Twitter Google+