×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
23. februāris, 2015
Drukāt

Dziļš sašutums (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Pašvaldības apmaksāto latviešu valodas kursu apmeklētāji "Intas Straubergas valodu centrā ".

Televīzijā un radio vairākas dienas apjūsmoja Rīgas domes labvēlību organizēt bezmaksas latviešu valodas apmācības kursus.

Atļaušos piebilst – ne šie, ne citi kursi bez maksas nenotiek. Par šo kursu organizēšanu no budžeta, tātad par nodokļu maksātāju naudu, tiks samaksāti vairāk nekā simttūkstoš eiro. Tā būs nodokļu maksātāju dāvana tiem, kuri 25 gadus kopš neatkarības atgūšanas ir apzināti ignorējuši valsts valodu, kaut gan pa šo laiku varēja iemācīties ne tikai latviešu, bet papildus vēl arī ķīniešu valodu.

Deportētajiem latviešiem Sibīrijā neviens krievu valodas kursus ne par brīvu, ne par naudu neorganizēja, bet jau izsūtīšanas dienā bija jārunā krieviski. Par fašistiem apsaukātie latvieši to spēja, taču tie, kas sevi dēvē par “antifašistiem”, lai gan būtībā ir zvērināti šovinisti, to līdz šim principā nav darījuši. Dažs pēc piecdesmit Latvijā nodzīvotiem gadiem pat “labdien” neprot vai negrib pateikt valsts valodā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Cik var mācīt! Ja nu vienīgi, lai aizpildītu bezdarbnieku rindas…

  2. mūsu valdībai ir principiāli jāmaina attieksme pret jēdzienu – INTEGRĀCIJA; jo tā dēvētā „politiskā integrācija” nedrīkst aizvietot nāciju etnisko integrāciju, jo tieši etniskā integrācija ir tā, kas radījusi, attīstījusi un turpina attīstīt nācijas kultūru un tās valodu – kā svarīgu savas kultūras sastāvdaļu, bet ne vien primitīvu „saziņas līdzekli”, – tādu, kāds tas ir lielvalstīs – bijušajās impērijās.

Draugiem Facebook Twitter Google+