×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
16. oktobris, 2015
Drukāt

Dzintara dziesmas vēsturē: Raimonda Paula pirmā mīlas dziesma “Vēju stundā”

Foto no Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīvaFoto no Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīva

Gunārs Jākobsons, “Mikrofona” aptaujas idejas autors un vadītājs, rubrikas “Dzintara dziesmas vēsturē” autors Latvijas Radio 2.

2015.gads ir ļoti īpašs. Latvijas Radio raidījumam “Mikrofons” 1.aprīlī apritēja 50 gadi, tā pēctecis Latvijas Radio 2 tajā pašā dienā nosvinēja savu 20.dzimšanas dienu, bet 1.novembrī Latvijas Radio svinēs 90.jubileju. Neesmu dzirdējis, ka kāds no Eiropas radiofoniem būtu nosvinējis 100.dzimšanas dienu, tādēļ varam droši teikt, ka Latvijas Radio ir bijis un paliek viens no vecākajiem radiofoniem Eiropā.

Savukārt dziesma, par ko runājam šodien, ir saistīta ar rāmumu vai tukšumu, mēmumu, kas valdīja tajā periodā, kad “Mikrofons” nerīkoja aptaujas, bet tā pieticīgi saskaitīja balsis. Šī pauze bija no 1972. līdz 1975.gadam, bet komponisti turpināja rakstīt, dzejnieki dzejot. Varbūt Raimondam Paulam šajos gados nevedās tik labi kā citās reizēs, jo pirmajās vietās pabija arī Valters Kaminskis un Edmunds Goldšteins, kā arī Zigmars Liepiņš. Tomēr 1974.gadā maestro atkal bija “zirgā”, un trīs viņa dziesmas iekļuva pirmajā četriniekā. To vidū bija arī Noras Bumbieres un Viktora Lapčenoka izpildītā “Vēju stundā”.

Šī ir viena no tipiskām maestro melodijām, un to varētu salīdzināt ar trīs gadus iepriekš sarakstīto “Savādo vasaru”. Šis bija tāds jauks duets, angļu valcerīts, un publikai tas patika. Viena no pirmajām Raimonda Paula dziesmām par mīlestību. Tā ātri tika ierakstīta “Melodijas” izdotā platē. “Vēju stundā” nebija hīta dziesma, bet tad, kad to dziedāja Viktors un Nora, aplausi un sajūsmas saucieni neizpalika. Arī tagad, kad Viktors uzstājas dažādos sarīkojumos – gan klubos, gan kultūras namos, gan televīzijā – šī dziesma gūst patiešām lielu klausītāju atsaucību.

Šodien tautā iemīļotākās dziesmas turpina apkopot “Amigo Dzintara dziesmu” aptauja, kas ik mēnesi noskaidro populārākās melodijas. Šobrīd ikviens mūzikas cienītājs var nobalsot par sev tīkamāko dziesmu no deviņām oktobra pretendentēm www.dzintaradziesmas.lv, pa bezmaksas telefonu 807 000 00 vai draugiem.lv “Amigo” lapā. Divas populārākās iekļūs finālā, lai pavasarī sacenstos par gada tautā iemīļotākās dziesmas titulu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+