×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
30. jūnijs, 2013
Drukāt

“Dzīvo gājienā” pulcējas aptuveni 150 cilvēku

Foto-LETAFoto-LETA

Šodien, 30.jūnijā, holokausta nogalināto ebreju piemiņas pasākums “Dzīvo gājiens” pulcējis aptuveni 150 cilvēkus, aģentūrai LETA norādīja ebreju reliģiskās draudzes “Šamir” pārstāve Olga Aleksejeva.

Klātesošie devās piemiņas gājienā pa maršrutu: Vecā ebreju kapsēta, Līksnas iela, Ludzas iela, Firsa Sadovņikova iela, Gogoļa iela, Lielās Horālās sinagogas memoriāls. Gājiena dalībniekiem tika izdalītas sarkanas šalles ar uzrakstu “70 gadi kopš holokausta”, novēroja aģentūra LETA.

Kā paskaidroja Aleksejeva, gājiens notiek pa kādreizējām ebreju geto ielām, galvenokārt lielāko no tām – Ludzas ielu, lai pieminētu tolaik nogalinātos ebrejus.

Tāpat Aleksejeva norādīja, ka uz piemiņas pasākumu tika aicināti 16 goda viesi, tajā skaitā pārstāvji no Baltkrievijas, Krievijas, Izraēlas, ASV un Ungārijas vēstniecībām. Pie Lielās Horālās sinagogas memoriāla bija atnācis arī tieslietu ministrs Jānis Bordāns (VL-TB/LNNK).

Kopīgi tika dziedātas dziesmas, kā arī dedzinātas svecītes. Uz pasākumu pārsvarā bija ieradušies vecāka gadagājuma cilvēki.

Pērn šādā gājienā piedalījās aptuveni 100 cilvēki. Atbildīgais par gājiena norisi ir biedrības “Šamir” priekšsēdētājs Menahems Barkahans.

Pasākumu regulēja Valsts policijas Rīgas reģiona pārvalde.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+