Pasaulē
Eiropa

Džordža Sorosa fonds aiziet no Ungārijas0

Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns. Foto – AFP/LETA

ASV miljardiera Džordža Sorosa fonds ceturtdien paziņojis, ka tas savu darbību Ungārijā pārtrauks 31.augustā.

Sorosa dibinātais Atvērtās sabiedrības fonds (OSF) jau maijā vēstīja, ka “represīvās vides” dēļ pametīs Ungāriju un pārcels savu darbību uz Vāciju.

“Daži kolēģi vēl strādā, bet līdz 31.augustam fonsu slēgs,” ziņu aģentūrai AFP ceturtdien apliecināja fonda preses pārstāvis Budapeštā.

“Es esmu pielikusi punktu 25 gadu darbam un noskatījusies, kā institūcija, kuras izveidošanai esmu veltījusi savu dzīvi, kļūst par tuksnesi – visi izvāc sava lietas un mani kolēģi nozūd,” sacīja Konca E. Viņa lika noprast, ka pati paliks Budapeštā.

“Es gūstu mierinājumu apziņā, ka manus draugus Berlīnē gaida izcils birojs un lieliski apstākļi, kur viņi varēs turpināt darbu ar jaunu enerģiju,” viņa piebilda.

Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns ir kategoriski noskaņots pret imigrāciju un vaino Sorosu migrantu vilnī, kas 2015. un 2016.gadā ieplūda Eiropā caur Balkāniem.

OSF ar galveno biroju Ņujorkā atbalsta nevalstiskās organizācijas, kuras palīdz patvēruma meklētājiem.

Ungārijas parlaments jūnijā apstiprināja pretrunīgi vērtētu likumu kopumu, kas paredz sodus nevalstiskajām organizācijām, kuras palīdz migrantiem.

LA.lv