×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.7°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
7. jūlijs, 2015
Drukāt

EDSO pārstāvis priecājas par praidu

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Vakar Latvijā iepazīšanās vizītē viesojās EDSO demokrātisko institūciju un cilvēktiesību biroja direktors (ODIHR) Mihaēls Georgs Links.

“Pērn mūsu pārstāvji bija ieradušies novērot Saeimas vēlēšanas, bet šogad jūnijā novēroja Eiropraidu, abu pasākumu norise vērtējama pozitīvi, un vēlāk mūsu novērotāji izdos ziņojumu par saviem novērojumiem,” teica M. G. Links, kurš Saeimā tikās ar Eiropas lietu komisijas vadītāju Lolitu Čigāni un Ārlietu komisijas vadītāju Ojāru Ēriku Kalniņu. Par pērn notikušajām Saeimas vēlēšanām viņš piebilda – ODIHR skatījumā, bijis pozitīvi tas, ka tajās piedalījušies vairāk Latvijas pilsoņu, kas pieder mazākumtautībām. “Mēs ļoti stingri iesakām Latvijai turpināt iekļaujošus pasākumus attiecībā uz cilvēkiem, kuriem latviešu valoda nav dzimtā valoda,” sacīja ODIHR direktors.

Ārlietu komisijas vadītājs O. Ē. Kalniņš teica, ka kopumā Latvijas jautājumi sarunā skarti maz, vairāk apspriesti starptautiskie jautājumi – ES ārpolitika, kā arī reģionālās problēmas, kuras Krievija radījusi Ukrainā. “ODIHR turpina sekot notiekošajam Austrum­ukrainā, taču viņiem objektīvi situāciju novērot ir ļoti grūti. Diemžēl arī Eiropā sāk rasties ekstrēmas partijas, kas rada iekšējas problēmas, kaut arī Eiropai jābūt vienotai. Piemēram, nesen biju Ungārijā, kur dzirdēju, kā labējo ekstrēmistu partijas “Jobbik” pārstāvis NATO Velsas samitu nosauca par kara pieteikumu,” uzsver Kalniņš.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+