×
Mobilā versija
+11.0°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
18. septembris, 2016
Drukāt

Egona Līva piemiņas balvu saņēmusi Inese Zandere

Foto: Ģirts RaģelisFoto: Ģirts Raģelis

Ilustratīvs foto

Egona Līva piemiņas balvas “Krasta ļaudis” galveno balvu un prēmiju tūkstoš eiro apmērā šogad saņēma grāmatas “Kuģa žurnāls” autore Inese Zandere, LA.lv uzzināja Liepājas domē.

Kā ierasts, pirmos sveica jauniešus, kas nominācijā “Par labāko skolu jaunatnes literāro darbu “Krasta ļaudis” 2015./2016.” novērtēti visaugstāk. Filoloģijas doktors Normunds Dzintars Egona Līva piemiņas balvu “Krasta ļaudis” un prēmiju 100 eiro apmērā pasniedza Samantai Reinei no Viļāniem ar darbu “Pazust un palikt tevī”. Naudas balvas saņēma arī Marks Markovs no Ventspils ar darbu “Krasta ļaudis” un Luīze Krista Irbena no Saulkrastiem ar darbu “Jūras lilijas”.

Šogad jauniešiem bija sarūpētas balvas arī īpašās nominācijās: par izcilu miniatūras formu Guntai Ozolai no Limbažiem ar darbu “Miniatūra”; par jauniešu problēmu meklējumiem un risinājumu Annai Paulai Spriedējai no Liepājas ar darbu “Zivju Edgars”; par Liepājas tēla atklāšanu Elīnai Jaunzemei no Liepājas ar darbu “Vēja pilsēta, tās kultūra un sirds ritms” un par jūrniecības tēmas popularizēšanu Kristīnei Zeimulei no Viļāniem ar darbu “Jūrnieka sirds”.

Pasākuma rīkotāji un sadarbības partneri bija sagādājuši balvas arī rakstniekiem. Liepājas Universitātes specbalva tika pasniegta Arnoldam Auziņam par grāmatu “Arī rakstnieks ir cilvēks”, Piejūras pilsētu literārās akadēmijas specbalvu par debiju prozā, izdodot grāmatu “Stikli”, Ingai Gailei pasniedza VIA “Cultura” priekšsēdētāja Dace Bluķe. Tostarp Rotari klubs pasniedza balvu par Gundegas Repšes grāmatas “Bogene” vizuālo noformējumu māksliniekam Jānim Esītim. Pārsteiguma balvu no Liepājas Speciālās Ekonomiskās zonas pārvaldes saņēma Gundega Repše par latviskuma, patriotisma, vēstures notikumu un sabiedrībā notiekušo procesu aktualizēšanu romānā “Bogene”. Arī Liepājas Kultūras pārvalde katram nominantam pateicās par piedalīšanos, dāvājot grāmatu “Bertschy”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+