×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
17. marts, 2016
Drukāt

Egona Spura fotografētos Rīgas proletāriešu rajonus varēs iepazīt Briselē

Foto: Ārlietu ministrijaFoto: Ārlietu ministrija

Trešdien, 16. martā Latvijas Pastāvīgajā pārstāvniecībā Eiropas Savienībā Briselē atklāta fotogrāfa Egona Spura (1931–1990) izstāde “Rīga. Proletāriešu rajoni. 19. gs. beigu un 20. gs. sākums”, LA.lv informēja Ārlietu ministrijā.

Egona Spura izstādē ir redzama daļa no viņa melnbalto fotogrāfiju sērijas “Rīga. Proletāriešu rajoni. 19. gs. beigu un 20. gs. sākums”. Izstādi veido 7500 negatīvi un vairāki simti drukātas fotogrāfijas, un kā izcils fotomākslas sasniegums tā ir iekļauta Latvijas kultūras kanonā. E. Spuris ir viens no ievērojamākajiem Latvijas fotomākslas meistariem, kurš būtiski ietekmējis Latvijas un Baltijas fotomākslas attīstību 20. gadsimta 2. pusē. Liela daļa viņa darbu veltīti dzimtajai Rīgai un tās strādnieku rajoniem, īres namu mūriem, iekšpagalmiem, veidojot sajūtām un noskaņām piepildītus kadrus.

Latvijas pastāvīgā pārstāve ES Sanita Pavļuta-Deslandes, uzrunājot klātesošos, pauda gandarījumu par iespēju turpināt aizsāktās tradīcijas, organizējot gan Beļģijas latviešu kopienas tikšanos ar nesen amatā stājušos Ministru prezidentu, gan latviešu mākslinieku darbu izstādi.

Briseles latviešu diasporu uzrunāja arī Ministru prezidents Māris Kučinskis, izsakot atzinību par būtisko ieguldījumu Latvijas atpazīstamības veicināšanā un interešu aizstāvībā ikdienas gaitās, kā arī aktīvi kopjot latviešu kultūras tradīcijas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+