fibaeurope.com

Eiropas izslēgšanas biļete tiek paņemta Sibīrijā 0

“TTT Rīga” basketbolistes FIBA Eiropas kausa izcīņas spēlē Novosibirskā ar 65:56 pārspēja turienes “Dinamo” komandu un nodrošināja vietu izslēgšanas spēlēs.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12

Nedēļas nogalē “TTT Rīga” piedalījās Austrumeiropas līgas posmā Polijā, ceļš uz Sibīrijā esošo Novosibirsku izvērtās ilgs un sarežģīts, ieskaitot nakts pārlidojumu. Tādas lietas kopā ar laika maiņu atstāj iespaidu uz komandas funkcionālu gatavību. Papildus atpūtu nedeva arī treneri, pēc Latvijas laika agrā rīta stundā ceļot komandu uz pirmsspēles treniņu.

Attiecīgs bija arī spēles sākums. “TTT Rīga reti tika pie brīviem metieniem, turpretī aizsardzībā pret sibīriešu leģionārēm Tethemu un Viljamsu kājas bija mīkstas. Pirmajās sešās minūtēs no spēles divreiz trāpīja tikai Gunta Baško-Melnbārde. Ar diviem tālmetieniem komandu līdzās noturēja Ieva Krastiņa (9:12, 12:14), tomēr lielāko daļu pirmā puslaika sanāca būt iedzinējos.

Pārtraukumā komandas devās pie neizšķirta iznākuma 33:33, taču ar pavisam dažādiem ierakstiem metieniu precizitātē. “Dinamo” komanda no spēles bija trāpījusi 61 procentu (13/21) metienu, TTT – tikai 34% (11/32). Cīņasspars, mazāk kļūdas un pie pretinieču groza izcīnītas desmit atlēkušās bumbas ļāva kompensēt šo milzīgo atšķirību.

Trešajā ceturtdaļā Latvijas čempiones beidzot tika priekšā, pie sava groza spējot apturēt Tethemu, uzbrukumā arvien biežāk atrodot atslēdziņu dinamiešu aizsardzības durvju atslēgšanai. Ceturksnim ļoti svarīgu punktu ar tālmetienu pielika Baško-Melnbārde – 52:47.
Spēles izšķirošajā nogrieznī rupjas kļūdas bija abu komandu izpildījumā. Par laimi mums, “TTT Rīga”savu normu izsmēla pirmās (54:56 35. minūtē), sakoda zobus un visur aizskrēja līdzi pretiniecēm aizsardzībā. Pēdējā piecminūte uzvarēta ar 11:0, visa spēle ar 65:56.

Lieliska spēle Baško-Melnbārdei, kuras panāktais 63:56 divas minūtes pirms spēles beigām faktiski atrisināja mača iznākumu. Visa komanda neveiksmes metienos kompensēja ar uzvarētu cīņu zem groziem (41 pret 29, 17 bumbas uzbrukumā!) un apņēmību aizsardzībā.

FIBA Eiropas kausa izcīņas grupu turnīru “TTT Rīga” noslēgs 15. decembrī Samsunā pret Elīnas Babkinas pārstāvēto “Canik” komandu, taču jau pirms tās Latvijas čempiones ir nodrošinājušas otro vietu C grupā un dalību izslēgšanas spēļu turnīrā.

FIBA EIROPAS KAUSA IZCĪŅA
C grupa
Novosibirskas “Dinamo” (Krievija) – “TTT Rīga” 56:65
(19:14, 33:33, 47:52). Tethema 23, Viljamsa 17; Baško-Melnbārde 20+12AB, Paugaite 17, Krastiņa 10, Sazerlenda 7+11AB, Kārtere 7, Kūlīte 4, Eibele, Priede, Veidere.
“Galatsaray” – “Canik” 87:66, Kristīne Vītola (10 min) 6+1AB; viesos Elīna Babkina (28 min) 15+4RP+2AB.
Tabulā: 1. “Galatsaray” 4-0, 2. “TTT Rīga” 3-2, 3. “Dinamo” 1-4, 4. “Canik” 1-3.