×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
28. augusts, 2014
Drukāt

EK: Krievijas sankcijas ir izaicinājumu visiem; uz 100% kompensācijām nevar cerēt

Ilustratīvs attēls. Foto - LETAIlustratīvs attēls. Foto - LETA

Krievijas sankcijas Eiropas Savienībā (ES) ir radījušas izaicinājumu visiem – Latvijas ražotājiem Krievijas sankciju sekas Eiropas Komisija (EK) 100% apmērā kompensēt nevarēs, ceturtdien intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” teica EK pārstāvniecības Latvijā vadītāja Inna Šteinbuka.

“Neapšaubāmi situācija ir ļoti sarežģīta un mainīga. Latvijā tas ir ļoti liels izaicinājums gan valdībai, gan uzņēmējiem un arī EK, kura meklē atbalsta veidus,” teica Šteinbuka.

Viņa gan arī uzsvēra, ka sankciju sekas nevajadzētu pārspīlēt, jo embargo preces veido tikai pus procentu no kopējā eksporta. “Tas nav daudz, taču tas nenozīmē, ka uzņēmēji un ražotāji necieš. Cilvēki var zaudēt darbu, tas ir ļoti nepatīkami,” sacīja EK pārstāvniecības vadītāja.

Pēc viņas teiktā, EK jau piešķīrusi atbalstu sankciju skartajiem Eiropas Savienības (ES) dārzeņu un augļu eksportētājiem, taču Latvijā daudz sāpīgāks jautājums ir piensaimniecības nozare.

Piensaimniecībā, pēc Šteinbukas teiktā, EK izskata divu veidu atbalstu. “Pirmais ir īstermiņa rakstura atbalsts, kam varētu piešķirt līdzekļus, lai uzglabātu piena pulveri un sviestu, laikā, kad tirgus ir pārpildīts. Taču svarīgākais ir panākt atbalstu ilgākā laika posmā – te varētu runāt par subsīdijām,” teica EK pārstāvniecības Latvijā vadītāja.

Šteinbuka gan nevarēja nosaukt summas, uz kādām Latvija varētu cerēt. Viņa piebilda, ka EK varētu finansēt līdzīgu apjomu, kā Latvijas valdība jau piešķīrusi – apmēram sešus miljonus eiro -, taču konkrētu summu saukšanu Šteinbuka nodēvēja par spekulācijām.

“Man tagad negribētos spekulēt ar summām. Tā bus daļēja kompensēšana. Nevar cerēt uz pilnīgu 100% kompensāciju,” teica EK pārstāvniecības vadītāja.

Viņa arī aicināja uzņēmējus izmantot ES atbalstu jaunu tirgu meklēšanā un paslavēja Latvijas valdību par Ķīnas tirgus apgūšanu.

Jau vēstīts, ka Krievija ir noteikusi pilnīgu embargo lielākās daļas pārtikas produktu importam no ES, ASV un citām valstīm. Embargo attiecas uz liellopu gaļas, cūkgaļas, augļu un dārzeņu produkcijas, putnu gaļas, zivju, siera, piena un piena produktu importu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+