×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
3. februāris, 2014
Drukāt

EK ziņojums: korupcijas izskaušanā Latvijai vēl ir, kur augt (3)

Foto: © meryll - Fotolia.comFoto: © meryll - Fotolia.com

Latvija ir panākusi progresu korupcijas novēršanā un apkarošanā, taču vairākās jomās jāturpina veikt uzlabojumus, teikts pirmdien publiskotajā Eiropas Komisijas (EK) Eiropas Pretkorupcijas ziņojumā.

Kā potenciāli problemātiskās jomas EK ziņojumā uzskaitīta ieviesto likumu realizēšana, tostarp Saeimas Ētikas kodeksa ievērošana, valsts kompāniju caurskatāmība un publisko iepirkumu korupcijas risku novēršana un Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) neatkarības aizsargāšana.

EK ziņojumā atzinīgi novērtēts, ka Latvija ieviesusi interneta datubāzi par politisko ziedojumu datiem, kā arī attīsta nacionālos pretkorupcijas likumus.

“Paveiktais darbs ir pozitīvs, bet saglabājas bažas par likuma normu ieviešanu,” teikts ziņojumā.

EK iesaka stiprināt KNAB neatkarību un aizsargāt to no potenciālas politiskas ietekmes.

Publisko iepirkumu korupcijas risku novēršanai ieteikts veicināt e-iepirkumu tehnoloģiju izmantošanu, kā arī nodrošināt lielāku konkurenci publiskajos konkursos.

Komisija arī iesaka Latvijai uzlabot valsts kompāniju caurskatāmību, kā arī nodrošināt daudz stingrāku Saeimas Ētikas kodeksa ievērošanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Korupcijas apkarošanu joprojam komandē lielāko korumpamtu ielikteņi, “sobutļņiki”. Ko tik neizgudroja lai neitralizētu Jutas Strīķes darbību. Ļaujot lielākajiem zagļiem simulēt slimības un izgudrojot visvisādus paņēmienus lai lietas stieptu garumā līdz noilgumam. Klasiskie simulanti Lembergs un Lavents. Kuri bija ārsti, kuri to akceptēja? Un kuri prokurori kopā ar tiesnešiem locijās kā zalkši lai atrastu paņēmienu kā lietas izskatīšanu varētu atlikt līdz bezgalībai. Valsts aparāts buksē.

  2. Tai skaitā uzlabot valsts kompāniju vadības dubultotā atalgojuma caurskatāmību!

  3. Nabadzības izskaušanai arī Atbildēt

    Sākot jau ar ienākuma nodokļa pēc maksātspējas,samazinātas PVN likmes pārtikai un obligātās veselības apdrošināšanas ieviešanu arī Latvijā!

Draugiem Facebook Twitter Google+