×
Mobilā versija
+11°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
26. aprīlis, 2012
Drukāt

Eksperte: Miljonāram Bērziņam nepieklājas runāt par eksprezidentu privilēģijām

berzins_andris_1110

Valsts prezidentam Andrim Bērziņam, kurš saskaņā ar pagājušā gada valsts amatpersonas deklarāciju uzkrājis 1,76 miljonus latu, nepieklājas nākt klajā ar iniciatīvām par eksprezidentiem paredzētajām privilēģijām, šādu viedokli aģentūrai LETA pauda sabiedriskās politikas centra “Providus” pētniece Iveta Kažoka.

Kā ziņots, Bērziņš apņēmies nākt klajā ar iniciatīvu, kas paredzētu mazināt tās privilēģijas, kuras patlaban saskaņā ar likumu pienākas valsts pirmajai personai pēc prezidentūras beigām. Prezidents intervijā Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” uzsvēra, ka neredz vajadzību pēc šādām privilēģijām, kuras viņam nav nepieciešamas, arī skatoties uz personīgo brīvību. “Es neredzu sev vajadzību, ka mani pēc tam būtu jānodrošina. Tīri no savas personīgās brīvības.”

“Bērziņa kungs nav gluži tas prezidents, kuram pieklātos nākt klajā ar šādām iniciatīvām. Ja viņa vietā būtu tāds prezidents, kuram tiešām būtu ko zaudēt pēc prezidenta amata atstāšanas, tad būtu cita runa,” vērtēja Kažoka.

Eksperte uzskata, ka kaut minimālas privilēģijas eksprezidentiem pienākas daudzās demokrātiskās valstīs, jo būtu dīvaina situācija, kad pēc prezidentūras beigām bijusī valsts galva kļūtu par bezdarbnieku, meklētu sev dzīvesvietu vai paliktu bez iztikas līdzekļiem. “Ir jāapsver valsts prestiža jautājumi un elementāra saprātīguma jautājumi,” atzīmēja pētniece.

Vienlaikus Kažoka norādīja: būtu nepieciešams domāt, vai eksprezidentiem ir nepieciešamas tik plašas privilēģijas, piemēram, dārgas automašīnas un apmaksāti sekretāri.

Likums “Par valsts prezidenta darbības nodrošināšanu” noteic, ka, atstājot Valsts prezidenta amatu, persona, kura ieņēma Valsts prezidenta amatu, saņem no valsts lietošanā vienu valsts dzīvokli un vienu automašīnu, kā arī iegūst sekretāru. Tāpat eksprezidentiem pienākas pensija 50% apmērā no Valsts prezidentam noteiktā atalgojuma mēnesī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+